9 rekomendacijos ką vertėtų aplankyti Kanarų salose!😲

1. Paplūdimių sala Fuerteventūra

Nedidelė, tačiau savo grožiu žavinti sala. Visame Kanarų salyne nėra tiek puraus smėlio pakrančių, kiek jų turi Fuerteventūra. Be to, sala didžiuojasi ne vien jų skaičiumi – net 150 paplūdimių juostų nėra lygių visoje Europoje! Ir kaip kitaip galėtų būti – juk dalį smėlio Fuerteventūros krantams padovanojo Afrikoje plytinti Sachara. Be baltutėlių paplūdimių, jūsų dėmesio laukia ir juodi vulkaniniai, o tarp gražiausių: laukinis PlayadelCofete, pusmėnulio formos La Conacha ir vietos žvejų pamėgtas GranTarajal paplūdimiai!

2. Kasdien kitoks Maspalomaso regionas Gran Kanarijoje

Maspalomaso regionas Gran Kanarijoje – ypatingas dykumos ir  gyvybės pilnų oazių derinys. Su daugybe paplūdimio kurortų, skirtingų ekosistemų ir nuolat vėjų pustomų smėlio kopų, ši vieta keičia išvaizdą kone kasdien. Atvykite čia apžiūrėti 1886 metais  pastatyto švyturio, sudalyvauti kupranugarių safaryje ar pabraidyti po smėlį 17 km nusidriekusioje pakrantėje!

3. Drakono medis (Tenerifė)

Šis tūkstantmetis milžinas auga tiesiog netikėtai mažame Icod de los Vinos kaimelyje. Atradęs vietą tarp vynuogynų ir banano plantacijų, dabar drakono medis laikomas kaimo simboliu ir dovanoja saugų pavėsį vietinei „San Marcos“ bažnyčiai, o keliautojus labiausiai domina legendos apie jo kamienu ir lapais tekantį „drakono kraują“.

4. Charco los Ciclos (Lanzarotė)

Pasigrožėti gamtos sukurtomis spalvomis keliaukite į Lanzarotės vakarus. Čia juodame Charco los Ciclos paplūdimio fone iš tolo švyti El Golfo lagūna – tokia ryški, kad neįmanoma nepastebėti nei važiuojant pro šalį, nei skrendant lėktuvu! Kas šioje vietoje taip traukia akį? Ogi skaisčiai žalias lagūnos vanduo, įkalintas tarp vulkaninių uolienų ir nuspalvintas jame gyvenančių dumblių!

5. Kanarų mažylė El Hiero sala

El Hiero sala, iš lėto skalaujama Atlanto vandenyno, ilgą laiką buvo laikoma vieta, kur baigiasi pasaulis. Tačiau žemės krašto titulu ji džiaugėsi neilgai – iki tos dienos kai Kolumbas atrado Ameriką. Už tai ji gavo kitą titulą – El Hieroyra mažiausia Kanarų tryliktuke. Bet jei norite apžiūrėti šią mažylę iš arčiau, skubėkite rezervuoti vietą nakvynei salos viešbutyje „Hotel Puntagrade“ – tai mažiausias pasaulyje ir poilsiautojams siūlantis vos 4 numerius viešbutis.

6. Sūrus žiupsnelis įspūdžių (Fuerteventūra)

Pagardinkite savo atostogas įdomia patirtimi, kurią siūlo Fuerteventūros druskų kasyklos. Iš tiesų patirtys čia net dvi: atvirose „Salinas del Carmen“ kasyklose galite pamatyti kaip iš jūros gaunama druska, o čia pat įrengtas druskos muziejus papasakos apie šio prieskonio istoriją, tradicijas ir prietarus įvairiose kultūrose.

7. Kunkuliuojančios uolos (Lanzarotė)

Sveiki atvykę į Los Hervides – bauginančiai gražią vietą Lanzarotės saloje, kurią sukūrė kadaise išsiveržęs ugnikalnis. Karštai lavai tekant žemės paviršiumi, susiformavo urvai ir tarpekliai, kuriuos dabar ispanai vadina „verdančiais puodais“ – būtent taip verčiamas šios vietos pavadinimas. Ispanų logika suprasti nesunku – Los Hervides iš tiesų atrodo kaip milžiniški katilai, iš kurių kunkuliuodamas veržiasi jūros vanduo. Ypač įspūdingas reginys laukia per mėnulio pilnatį, kai jūra patvinsta.

8. „Dia de Canarias“ šventė.

Gegužės 30-oji Kanaruose ypatinga diena, kai prasideda didžiausia metų šventė „Dia de Canarias“, sukrunta visos salos ir salelės: vietinių gatvėse šurmuliuoja tautiniais kostiumais pasipuošę žmonės, nenutildomai aidi folkloro dainos ir šokiai, kitos rengia klasikinių imtynių varžybas, puošiasi vėliavos spalvomis ir vaišina vynu bei tradiciniais skanėstais.

9. Gurmanams

Jeigu norite paragauti autentiškų vietos gėrimų, Kanaruose ieškokite bananų likerio ir baltojo Abonos vyno su saugoma kilmės vietos nuoroda. O kai sočiai pavalgius ateis laikas desertui, salas lepinanti saulė prisirpins jums visą puokštę šviežių tropinių vaisių: mangų, papajų, ananasų, arbūzų ir, jei tikėsime vietiniais, skaniausių pasaulyje bananų.

Nepamirškite – būnant Kanaruose,  jūsų meniu privalomai turi atsirasti vietos klasikiniam Kanarų salų patiekalui – Kanarų bulvės su tradiciniais ,,mojo‘‘ padažais: aštriųjų paprikų nuspalvintu raudonuoju, arba petražolėmis bei kalendromis kvepiančiu žaliuoju padažu.

Turite klausimų?

Daugiau blogo įrašų...

PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą!
F