Kelionės į Tabą

Kelionės į Tabą

Pasiilgote saulės spindulių ir ramybe dvelkiančių atostogų? Būtent tokiam poilsiui kelionių entuziastų agentūra LabasPasauli.lt rekomenduoja vieną populiariausių kelionių į Egiptą apsistojant Tabos kurorte. Šią kelionių kryptį mėgsta ne tik užkietėję keliautojai, bet ir pabėgti nuo kasdienybės rūpesčių norintys turistai. Žydras, itin skaidrus vanduo, didingi kalnai, auksinio smėlio paplūdimiai leis ne tik užtikrintai pailsėti, bet ir pažinti unikalų Tabos kraštovaizdį bei kultūrą. Viešbučiai Taboje gali pasiūlyti tiek ramybę poroms, tiek įvairias pramogas šeimoms su vaikais. Dėl to čia kiekvienas ras sau patinkančių veiklų!

 

Tabos kurortas

Taba Egiptas įsikūręs Raudonosios jūros Rivjera Sinajaus pusiasalyje. Šis kurortas yra visai nedidelis – vos 227 kv. km. ploto ir yra tobulas pasirinkimas norintiems kokybiškai, ramiai pailsėti. Šiame regione nėra išvystytas audringas naktinis gyvenimas, todėl čia nerasite daug parduotuvių, naktinių klubų ar barų.

Turizmas Taboje pradėjo vystytis dar 1988 m., kai Egipto vyriausybė ir įvairūs verslininkai nusprendė išnaudoti auksinius paplūdimius, įspūdingą gamtą bei pritraukti turistų iš viso pasaulio. Tabos kurortas buvo pradėtas reklamuoti kaip poilsio, nardymo, nuostabių kraštovaizdžių oazė. Patogi kurorto lokacija, esanti visai šalia Izraelio ir Jordanijos, leidžia keliautojams patyrinėti šia kaimynines Egipto šalis.

Poilsinės kelionės į Egiptą Tabą kurorte populiarios tiek vasarą, tiek žiemą, nes orai Taboje lepina visais metų laikais. Vasaros sezonas čia prasideda balandžio mėnesį ir tęsiasi iki spalio mėnesio, o vidutinė oro temperatūra siekia 27 laipsnius šilumos ir daugiau. Žiemos sezonas prasideda lapkritį ir trunka iki kovo. Tuo metu vidutinė oro temperatūra siekia 20 laipsnių šilumos. Nors klimatas Taboje yra pakankamai sausas, rugsėjo mėnesį galima sulaukti lietaus. Šilčiausias mėnuo šiame kurorte – rugpjūtis, o šalčiausias – sausis.

Maudytis kurortą supančioje Raudonojoje jūroje taip pat galima visus metus, nes vandens temperatūra nenukrenta žemiau 20 laipsnių. Taigi, net šaltuoju metų sezonu čia vėl patirsite vasariškus įspūdžius ir galėsite mėgautis vandens pramogomis. Tad nedelskite, rinkitės iš daugybės poilsinių kelionių už itin patrauklią kainą ir kurkite neįkainojamus prisiminimus kartu su artimaisiais ar draugais.

 

Kelionės į Tabą viskas įskaičiuota

Kelionių agentūra Labaspasauli.lt gali pasiūlyti poilsines keliones viskas įskaičiuota, todėl galėsite pamiršti apie atostogų planavimą. Į šį kelionės paketą įeina skrydžiai, bagažas, kelionės vadovo paslaugos, pervežimai, nakvynės viešbutyje, maistas ir gėrimai. Esant poreikiui, galima užsisakyti kelionę ULTRA viskas įskaičiuota. Šiuo atveju bus įskaičiuota kokia nors papildoma paslauga. Tai gali būti importiniai gaivieji ar alkoholiniai gėrimai, SPA procedūros ar kitos paslaugos, priklausomai nuo viešbučio. Tad poilsis Taboje viskas įskaičiuota rekomenduojamas tiems, kurie nori maksimaliai atsipalaiduoti ir mėgautis viešbučio teikiamomis paslaugomis.

 

Poilsis Taboje poroms, šeimoms ir didesnei keliautojų grupei

Taba kelionės žada nepamirštamų įspūdžių tiek dviems, tiek kelių asmenų šeimoms, tiek didesnėms keliautojų grupėms. Šiame Egipto kurorte poros gali pasimėgauti tikru romantišku poilsiu. Čia netrukdys būriai turistų ar triukšminga aplinka. Taboje galima ramiai atsipalaiduoti tyliame paplūdimyje, romantiškai praleisti laiką kurorto centro restorane ar tiesiog mėgautis vienas kito kompanija gamtos apsuptyje. Tad atostogos Taboje bus kupinos neįkainojamų akimirkų ir brangių prisiminimų su mylimuoju.

Poilsis Egipte Taba kurorte su vaikais taip pat bus idealus, nes rami kurorto atmosfera neišvargins vaikų. Mažieji keliautojai galės lavinti plaukimo įgūdžius su specialiomis nardymui skirtomis priemonėmis. Be to, daugelis viešbučių siūlo animatorių rengiamas programas, todėl vakarai viešbutyje tikrai neprailgs, o vaikai iš kelionės parsiveš nepamirštamų įspūdžių.

Akivaizdu, kelionė į Tabą gali būti įsimintina tiek mažiesiems keliautojams, tiek suaugusiems, nes čia pilna pramogų: nuo įvairių atpalaiduojančių procedūrų viešbučiuose iki safario dykumoje ar kelionių į kaimynines Egipto šalis. Tad jeigu sudomino Taba kelionės, siūlome susisiekti su Labaspasauli.lt kelionių entuziastų komanda ir iš anksto rezervuoti kelionę. Žinodami datą, kada išvykstate į tobulų paplūdimių kurortą, galėsite ramiai pasiruošti įsimintinoms atostogoms.

 

Paskutinės minutės kelionės į Tabą

Norite pažinti egiptietišką kultūrą, pamatyti istorinius objektus, galbūt net išvykti į Izraelį ar Jordaniją? Nesivarginkite ilgu atostogų planavimu ir rinkitės paskutinės minutės kelionę į Tabą. Pasirinkę tokį kelionės į Tabą pasiūlymą išvyksite greitu metu, tačiau atostogos kainuos mažiau. Mėgaukitės poilsiu prabangiuose viešbučiuose su viskas įskaičiuota maitinimo tipu, ragaukite patiekalų įvairovę, atsigaivinkite gėrimais baruose ir pasilepinkite saulės voniomis prie baseinų.

Taigi, atostogos Taboje gali būti itin įspūdingos, nes įvairios pramogos bei ekskursijos leis patirti naujų įspūdžių. Atraskite tikrą atostogų džiaugsmą su kelionių agentūra LabasPasauli.lt ir užpildykite kelionės paklausimo formą. Mūsų profesionalai susisieks su Jumis ir pateiks geriausius kelionių pasiūlymus į auksinį Egipto kurortą.


Ką pamatyti Taboje?

Jau minėjome įspūdingus kurorto kraštovaizdžius, skaidrų jūros vandenį, tačiau be to galėsite pažinti istorinius objektus, pavyzdžiui, Salah El Din pilį, Šv. Kotrynos vienuolyną. Jeigu norite daugiau patyrinėti gamtą, siūlome aplankyti kalnuotą Dahab dykumą, spalvotą kanjoną Sinajuje, išsimaudyti Višvaši kanjone.

Svarbu paminėti, kad Egipto kurortas Taba įsikūręs šalia sienos su Izraeliu (vos 8 km atstumu), tad norintiems daugiau pamatyti, tiesiog būtina užsukti į Jeruzalę ir Izraelio kurortą Eilatą. Parduotuvėmis tviskančiame Eilate galėsite aplankyti net 3 prekybos centrus. Juose įsigysite drabužių, avalynės bei kitų aksesuarų ar pamatysite kitokių prekių ženklų, kurių nėra Lietuvoje.

Iš Tabos taip pat galima greitai nuvykti į Jordanijos Petrą, kitaip dar vadinamą „dykumos sužadėtine“. Netoli kurorto galima aplankyti Faraono salą, kuri dar vadinama Koralų sala. Ši sala garsi dėl savo citadelės – centrinės tvirtovės dalies, kurią iš pradžių pastatė kryžiuočiai, vėliau užkariavo musulmonų karvedys Saladinas. Citadelė šiuo metu yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.


Aktyvios ekskursijos Taboje


Auksinių paplūdimių kurortas leidžia ne tik lepintis saulės spinduliais, bet ir išbandyti aktyvias pramogas. Čia galite susipažinti tiek su povandeniniu, tiek su sausumos gyvenimu. Norintiems atrastis povandeninio pasaulio grožybes, siūlome ekskursiją laivu į Akabos įlanką. Išvykos metu išmėginsite paviršinį arba giluminį nardymą aplink Faraono salą, o plaukdami laivu galėsite ilsėtis denyje, mėgautis gardžiais gėrimais bei vaizdais iš laivo.

Ekstremalių pojūčių mėgėjams, norintiems pažinti dykumas, rekomenduojame pasivažinėjimą visureigias. Pakeliui į beduinų kaimą Nawamis sustosite Ghazzalo slėnio apžvalgos aikštelėje. Beduinų kaime galėsite susipažinti su vietinių gyvenimu, paragauti arbatos.

Ekskursijos Taboje leidžia vienos išvykos metu išbandyti ir nardymą, ir važinėjimą dykumomis. Pasirinkę šį pramogų paketą, visureigiu arba keturračiu nuvažiuosite iki nardymo vietos. Jeigu pasirinksite ekskursiją visureigiu, nardysite garsiojoje Blue Hole zonoje, kitu atveju, jeigu norite važinėti keturračiais, sustosite viename iš laukinių Dahabo paplūdimių.


Pažintinės ekskursijos Taboje


Kelionės į Tabą Egipte – populiarus pasirinkimas, nes galima aplankyti įvairius istorinius objektus, kurie yra ne tik Egipte, bet ir kaimyninėse šalyse.

Jordanijos pažiba – Petra. Šios ekskursijos metu žadą atima itin vaizdingas, antras pagal dydį pasaulyje Siq tarpeklis, vėliau – pasivaikščiojimas nabatėjų mieste, kuris yra iškaltas smiltainio uoloje. Pasižvalgysite po Didyjį Faraono lobį, karališkuosius kapus, uoloje iškaltas šventyklas, įspūdingą amfiteatrą.

Taba kelionės į Izraelį maršrutas veda per Aravos slėnį iki Negyvosios jūros. Turėsite galimybę išsimaudyti gydomuosiuose jūros vandenyse, vėliau apsilankysite Betliejuje, kur galima pasigrožėti nuostabia Jeruzalės panorama. Ekskursija tęsiasi pačioje Jeruzalėje – pasivaikščiojimas prospektu, apžvalgos taškas Komisarų rūmuose, apsilankymas prie garsiosios Raudų sienos. Galutinė stotelė – Via Dolorasa (Kryžiaus kelias) ir Šventojo kapo bažnyčia. 

Taip pat rekomenduojame apsilankyti Šv. Kotrynos vienuolyne, iškilusiame apie 530 m. pr. Kr. Šis vienuolynas priklauso graikų stačiatikių bažnyčiai ir saugo vertingas kolekcijas: senovines bizantiškas mozaikas, Šv. Jono Krikštytojo, Mergelės Marijos, Jėzaus ir Šv. Kotrynos ikonų kolekcijas.


Paplūdimiai Taboje

Ramūs paplūdimiai


Norite pabėgti nuo turistų šurmulio ir ramiai pabūti tyliame paplūdimyje? Taba kelionės leis pilnai atsipalaiduoti, nes ten atrasite ramybe dvelkiančius paplūdimius, kuriuose saulės voniomis mėgausitės galbūt tik jūs. 

 • Siūlome viešbučio aplinką pakeisti į vos už 15 km esantį Fjord Bay. Šiame paplūdimyje atrasite tikrą gamtos grožį ir galėsite ilsėtis netrukdomi gausos turistų. Tačiau nepamirškite – į šį paplūdimį vykite gerai pasiruošę, čia nerasite įrengtų patogumų ir paslaugų.
 • Dar vienas puikus pasirinkimas – Asala paplūdimys. Jis įsikūręs šalia viešbučio ir vietinio baro, tačiau jame auksinis smėlis tęsiasi tiek, kiek akys mato – tikrai atrasite sau tinkamą kampelį.
 • Didelės uolos padalintas į dvi dalis Ras Shaitan paplūdimys atneš tikrą ramybę. Šis paplūdimys garsus savo povandeniniu grožiu, spalvotu gyvūnijos pasauliu. 
  Norėdami pailsėti Strand paplūdimyje, turėsite sumokėti įėjimo mokestį. Visgi čia poilsis Egipte Taba regione bus tikrai nepamirštamas – saulės spinduliais galėsite mėgautis įrengtuose gultuose, skanauti gėrimus, užkandžius, o prieš akis gėrėtis įspūdingais dykumos peizažais.
 • Bir Swear paplūdimys – ramybės oazė norintiems poilsio hamake. Nusprendusiems pratęsti savo apsilankymą šiame paplūdimyje, netoli yra įsikūrę paplūdimio nameliai, restoranas.

Kiti rekomenduojami paplūdimiai


Poilsinės kelionės į Egiptą Tabą žavi turistus auksiniais paplūdimiais, pasižyminčias švelniu smėliu, besidriekiančiu prie Raudonosios jūros pakrantės. Smulkios tekstūros smėlis idealiai tinka ramiems pasivaikščiojimams ir įvairioms paplūdimio pramogoms. 

 • Ieškantiems paprastų, ramių pojūčių, White Sand paplūdimys yra rojus. Užburiantis peizažas puikiai papildo atmosferą, o patogus užkandžių baras užtikrina, kad gaivieji gėrimai, užkandžiai bus patenkinti be vargo.
 • Be nardymo užsiėmimų, Tabos paplūdimiuose galima išbandyti ir kitas vandens sporto šakas, įskaitant burlenčių sportą, baidares, vandens motociklus. Turistai gali išsinuomoti įrangą ir netgi lankyti pamokas, kad išbandytų šias veiklas. Vandens sporto pramogoms ypač tinkamas Baza paplūdimys.
 • El Wekala paplūdimys – pakankamai tyli vieta, kur galite sutikti tiek vietinių žmonių, tiek turistų. Paplūdimyje yra įrengta kavinė, kurioje nuomojami gultai, taip pat siūlomas maistas, gėrimai.
 • Norintys atrasti tikrą Tabos paplūdimių „auksą“, siūlome apsilankyti SakraTah paplūdimyje. Auksinis smėlis, turkio spalvos vanduo sužavi kiekvieną! Šalia paplūdimio įrengti svečių namai, barai poilsiui suteikia vakarėlio linksmybių atmosferą.

Maistas ir gėrimai Tabos kurorte


Egipto tradicinė virtuvė

 

Kelionės į Tabą Egiptas metu galėsite pasimėgauti tradiciniais Egipto patiekalais. Nustebsite, bet egiptiečiai itin pasirūpina vegetarais.

 • Egipto tradicinis patiekalas – koshari. Sotus vegetariškas patiekalas iš ryžių, lęšių, makaronų, avinžirnių ir keptų svogūnų, dažnai patiekiamas su aštriu pomidorų padažu.
 • Rekomenduojame paragauti patiekalą ful medames iš susmulkintų fava pupelių, virtų citrinų sultyse, petražolėse, česnakuose, svogūnuose, aitriosiose paprikose. Dažniausiai jis patiekiamas su minkštos, šiltos duonos papločiu.
 • Fatta – šventinis patiekalas pagamintas iš duonos, ryžių, mėsos (dažniausiai ėrienos arba jautienos) sluoksnių, patiekiamas su česnakiniu jogurtu ir pomidorų padažu. Nors šis patiekalas yra šventinis, šiais laikais jo galima paragauti ir restoranuose.
 • Vėlyviems pusryčiams ar priešpiečiams išbandykite eggah. Šis tirštas omletas gaminamas iš kiaušinių, petražolių, miltų, svogūnų, kmynų.
 • Desertas Baklava – populiarus Viduriniuose Rytuose ir Šiaurės Afrikoje, įskaitant Egiptą. Deserto tešlos sluoksniai užpildomi sirupu, medumi, smulkintais riešutais. Jis itin lipnus, sodrus bei saldus. 
 •  

Gastronominė patirtis Taboje


Egipte, Taboje galite ne tik paragauti tradicinių patiekalų, bet tuo pačiu labiau pažinti vietinę kultūrą.

 • Gatvės festivalis El Wekala vyksta kiekvieną savaitę. Jame skamba gyva muzika ir vyksta kitos pramogos bei siūlomi egiptietiški patiekalai. 
 • Svarbu paminėti, kad Tabos viešbučių restoranuose galima pavalgyti ne tik ten apsistoję svečiai. Viešbučiuose rasite tiek Egipto tradicinių patiekalų, tiek aukštos klasės Europos virtuvės šedevrų.
 • Egiptas Taba kelionės bus kupinos naujų potyrių, jeigu pasirinksite vykti į ekskursijas, galėsite paragauti beduinų arbatos. Beduinų palapinėse pasivaišinę arbata galėsite apžiūrėti ar įsigyti vietinius rankdarbius.
 • Ieškantiems vietinių restoranų Taboje, siūlome apsilankyti Seashell restorane, kuriame tiekiamos šviežios jūros gėrybės ir kiti grilio patiekalai.
 • Norintiems pasijusti kaip tikriems karaliams, rekomenduojame apsilankyti Zaman pilies restorane. Prie vakarienės stalo atsiveria įspūdingas kraštovaizdis, todėl vakarienė taps pasakiška.
 • Jeigu norite išbandyti naujus skonius, užsukite į Shahrazad Oriental restoraną. Jame autentiški libanietiški receptai persipina su rytietiškos virtuvės elementais.

Dažniausiai užduodami klausimai

Geriausias laikas keliauti į šį regioną – nuo spalio iki balandžio mėnesio, kai vidutinė oro temperatūra nėra labai aukšta. Vasaros sezonas yra labai karštas, todėl keliauti dykumoje ar eiti į žygius gali būti nepatogu.

Pigiausios kelionės į Tabą Egiptas – nuo gegužės iki spalio mėnesio. Tuo metu vidutinė oro temperatūra gali pasiekti net 40 laipsnių karštį, todėl turistų yra mažiau. Visgi, ne visiems aukšta temperatūra yra pakeliama, todėl jeigu nusprendėte įsigyti kelionę šiais mėnesiais, atsižvelkite į savo galimybes.

Į šį auksinį kurortą keliauti verta dėl ramaus, kokybiško poilsio. Čia nėra daugiaaukščių viešbučių, todėl jie neuždengia įspūdingo gamtos kraštovaizdžio. Kurorte galite atrasti paplūdimių, kuriuose mažai poilsiautojų. Be to, unikali kurorto lokacija leidžia aplankyti net 2 pasaulio stebuklus – Gizos piramides ir Petra miestelį Jordanijoje.

Nors Egipto valiuta – Egipto svaras, keliautojams rekomenduojama išsigryninti eurus arba dolerius. Šioje šalyje jų santykis – vienodas, o jais atsiskaitoma vietinėse parduotuvėse. Arbatpinigiai taip pat priimami doleriais arba eurais. Arbatpinigius galima palikti tiek restoranuose, tiek viešbučio kambariuose už malonų aptarnavimą.

Vykstant į Egiptą, Lietuvos Respublikos pasas turi galioti ne mažiau nei 6 mėnesius nuo išvykimo iš Egipto datos.

Skrendant į bet kurį Egipto kurortą, esantį Sinajaus pusiasalyje, pavyzdžiui, Šarm aš Šeichą ar Tabos regioną, viza nėra būtina. Užtenka Sinajaus spaudo, kuris išduodamas nemokamai 15 dienų. Visgi, jeigu planuojate ekskursijas, kurių metu išvyksite už Sinajaus ribų, tuomet viza bus reikalinga. Tad prieš atvykdami, nuspręskite, ar norėsite nuvykti į Kairą, Luksorą.

Taip, poilsis Taboje yra saugus tiek vienam, tiek šeimai, tiek didesnei grupei žmonių. Viešbučių teritorijos yra aptvertos, todėl saugu laiką leisti su mažaisiais keliautojais. Visgi, keliaujant už viešbučių teritorijos, rekomenduojama saugoti daiktus nuo kišenvagių.

Tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus vidutiniškai trunka nuo 4,5 iki 5,5 val.

Dažniausiai apie kelionę į Tabą atsiliepimai yra teigiami. Čia poilsiautojai atitrūksta nuo kasdienių rūpesčių ramiuose paplūdimiuose, tyrinėja povandeninį gyvenimą. Be to, turistai aplanko kitas kaimynines Egipto šalis, todėl susipažįsta net su keliomis skirtingomis kultūromis.

PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą!
F