Kelionės į Marsa Alam

Kelionės į Marsa Alam

Marsa Alamas – pakankamai naujas ir populiarus Egipto kurortas. Šią kelionės kryptį renkasi tiek Egiptą norintys pažinti turistai, tiek užkietėję keliautojai, pasiilgę ramaus poilsio. Kurortas yra įsikūręs pietryčių Egipte, prie Raudonosios jūros. Šiame regione palyginti neseniai pradėtas plėtoti masinis poilsinis turizmas – tik 2001 m. Kiekvieną turistą čia žavi įspūdingi gamtos kraštovaizdžiai, skaidrus jūros vanduo ir siūlomos įvairios ekskursijos po istorinius objektus bei kitos pramogos. Tad nepraleiskite progos ir pažinkite šį regioną kartu su kelionių agentūra LabasPasauli.lt.

 

Kelionės į Marsa Alam viskas įskaičiuota

Kurortas pasižymi tuo, kad yra pakankamai naujas, todėl čia gamta nėra stipriai paliesta civilizacijos. Atostogauti galite tiek su mylimuoju, visa šeima, draugais ar didesne keliautojų grupe. Rekomenduojame rinktis kelionę su į Marsa Alama su viskas įskaičiuota paketu. Tuomet Jums niekuo nereikės rūpintis patiems – į kainą įeina skrydžiai, bagažas, kelionės vadovo paslaugos, pervežimai iš ir į oro uostą, maitinimas ir, žinoma, nakvynė pasirinktame viešbutyje, kuriame siūlomi aukšto lygio patogumai. Tad net neabejojame, kad poilsis Marsa Alam bus toks, apie kokį seniai svajojate!

 

Kurortas Marsa Alamas

Regionas įsikūręs maždaug 750 km nuo Kairo ir 300 km nuo Hurgados. Dėl to keliaujant į šį regioną rekomenduojame skristi tiesiogiai į Marsa Alamo oro uostą, o ne Hurgados, nes kelionė truks trumpiau. Kaip ir kiti Egipto kurortai, šis taip pat nuo seniausių laikų yra siejamas su žvejyba. Šiais laikais regione įkurta daug modernių viešbučių su įvairiais geram poilsiui skirtais patogumais. Atostogaudami čia galite mėgautis laiku baseinuose, užsiimti sportu, išbandyti turistų pamėgtą nardymą, dalyvauti pramoginiuose renginiuose, apsilankyti švediško stalo ir kituose teminiuose restoranuose. Marsa Alam kelionės – tikras poilsiautojų rojus!

Aplink kurortą yra daug lankytinų vietų, kurias galite aplankyti pasirinkę siūlomas ekskursijas. Pailsėję prie baseino ar paplūdimyje, leiskitės į pažintį su kurortu.

Rekomenduojame apsilankyti žvejų miestelyje El Kuseire. Ši gyvenvietė yra išlaikiusi žvejybos tradicijas, čia išvysite istorinius paminklus – kai kur išlikę akmens amžiaus piešiniai ant uolų, vaizduojantys medžioklę su šunimis. Nesvarbu, esate užkietėjęs žvejys ar tik pradedantysis, turėsite galimybę išbandyti giluminę žvejybą. Laimikį tikrai pagausite!

Ne paslaptis, kad Egipto kurortuose populiarūs nardymo užsiėmimai. Regione galite išbandyti tiek paviršinį, tiek giluminį nardymą. Čia rasite netgi daug nardytojų pamėgtų vietų, kur nustebins skaidrus jūros vanduo, įspūdingi koraliniai rifai ir spalvingas jūros gyvūnijos pasaulis. Kaip jau minėjome, kurortas dar nepaliestas masinio poilsio turizmo, tad kelionės į Marsa Alam metu nardydami atrasite tikrą povandeninę pasaką – išvysite egzotines žuvis ir kitus jūros gyvūnus.

Kelionė bus įsimintina, jei apsilankysite šiose populiariausiose nardymo vietose: 

 • Abu Dabab rifas – nardytojų pamėgta vieta dėl jūros gyvūnijos įvairovės. Čia galima išvysti jūros vėžlius ir dugongus (retus jūrų žinduolius).
 • Abu Dabur – populiarus koralinis rifas, į kurį siūlomos ekskursijos. Jis garsus dėl gyvūnijos įvairovės, kur galima išvysti jūros vėžlius bei rifų žuvis.
  Marsa Asslai – garsėja jūros gyvūnų įvairove. Šiame rife galima pamatyti spalvingas žuvis, rajas, kitus rifų gyventojus.
 • Elfinstounas – įsikūręs į šiaurę nuo Marsa Alamo. Čia išvysite tikrą koralų pasaką, o galbūt ir ryklius, kurių atplaukia net 7 rūšys. Tai yra viena populiariausių nardytojų vietų dėl itin gausios jūros gyvūnijos. Murenos, barakudos, jūriniai vėžliai – kaip ant delno!


Be šių trijų populiariausių koralinių rifų, pritaikytų nardymui, yra keletas kitų, kuriuos taip pat rekomenduojame aplankyti atostogų metu:

 • Sataya Rifas – kitaip vadinamas delfinų rifu, jis yra pasagos formos. Čia, panėrę į 4-40 m gylį, turėsite galimybę išvysti ilgapelekius pilkuosius ryklius, rifešerius, papūgžuves.
 • Sha’ab Sharm – įspūdingas rifas, kuriame daug jūros gyvūnijos. Jame gausu ryklių, jūrinių ešerių, murenų. Rifo gylis nuo 15 iki 40 m ir jis yra 30 km nuo Wadi Gimal.
 • Hamada – įspūdžių čia netruks, nes nardydami vos 14 m gylyje galite išvysti sudužusį 65 m ilgio krovininis laivas.

Be nardymo užsiėmimų, regione galite išbandyti kitus aktyvius vandens sporto užsiėmimus, pavyzdžiui, burlenčių sportą, jėgos aitvarus ir buriavimą. Taigi, kelionė į Marsa Alam gali būti tokia, kokios tik panorėsite. Jeigu ieškote ramaus poilsio Marse Alame, viską rasite vien viešbučių teritorijoje, o jeigu pritrūks įsimintinų įspūdžių, galėsite išbandyti nardymą ir namo parsivešite neįkainojamus prisiminimus.

Orai Marsa Alamas regione, kurie džiugina kiekvieną

Kadangi apžvelgėme kurorto siūlomus laisvalaikio malonumus, svarbu atsižvelgti į jame vyraujantį klimatą. Marsa Alamas orai lepina keliautojus visus metus! Nors Egipte ištisus metus vyrauja vasariškas klimatas ir galima mėgautis poilsiu paplūdimyje ar vykti į ekskursijas, yra keletas niuansų, į ką rekomenduojama atkreipti dėmesį:

 • Planuoti atostogas šiame regione patartina lapkričio-balandžio mėnesiais, nes tuo metu vidutinė oro temperatūra yra 25-30 laipsnių, tad nealina vasaros sezonu įprastas karštis, kurį sunku tverti net patiems vietiniams.
 • Šiltuoju sezonu oro temperatūra gali pakilti net iki 40 laipsnių karščio, tad jeigu atostogų metu planuojate vykti į ekskursijas, lankyti istorinius objektus ar vaikštinėti po kurortą, užsiimti aktyvia veikla gali būti sunku.
 • Vandens temperatūra Marsa Alam visus metus yra palanki maudynėms ir vandens sportui, nardymui ar kitoms aktyvioms pramogoms. Žiemą jūros temperatūra siekia 22 laipsnius šilumos, vasarą gali pakilti net iki 29 laipsnių šilumos. Puikus metas pažinti koralinius rifus!

Taigi, nors orai Marsa Alamas šiluma lepina visus metus, reikia atminti, kad vasarą galite susidurti su sunkiai tveriamu karščiu, tad šiltoju sezonu poilsis Marsa Alame gali būti ramesnis, prie baseinų viešbučių teritorijoje ar po skėčiu paplūdimyje. Tačiau jeigu lietuvišką žiemą nuspręsite pakeisti į Egipto karštį, oro temperatūra nebus per karšta, galėsite vykti į ekskursijas, daugiau užsiimti aktyvia veikla ir dar labiau pažinti kurortą.

Egiptas, Marsa Alamas – neįkainojamas poilsis

Marsa Alam kurortas garsėja ne tik įvairių veiklų, bet ir viešbučių pasirinkimu. Kelionė į Marsa Alamą bus dar įsimintinesnė ir malonesnė, jeigu pasidomėsite kurorte įrengtais viešbučiais bei pasirinksite sau tinkamą numerį. Turizmo centras čia yra pakankamai naujas ir sparčiai besiplečiantis,

tad rinktis tikrai yra iš ko. Dauguma viešbučių idealiai tinka pilnaverčiam poilsiui – juose ne tik turėsite nemažą baseinų pasirinkimą, bet ir galėsite rinktis viskas įskaičiuota maitinimo tipą, tad niekuo nereikės rūpintis patiems.

Pateikiame keletą populiariausių viešbučių regione:

 • „Sataya Resort Marsa Alam“ – šis 5 žvaigždučių viešbutis yra stilingas ir pakankamai naujas, jis buvo pastatytas 2020 m. Pagrindiniame restorane „Aida“ yra tarptautinė virtuvė, „švediškas stalas“, taip pat italų, azijiečių virtuvės. Viešbučio teritorijoje yra net 6 baseinai, du iš jų žiemą šildomi, tad pailsėti tikrai bus kur. Prie baseinų – nemokami skėčiai, gultai, rankšluosčiai. Apsistojant galima rinktis viskas įskaičiuota maitinimo tipą.
 • Jeigu mėgstate nardyti ar norite tai išbandyti – rekomenduojame apsistoti „Elphistone Resort Marsa Alam“ viešbutyje. Šis 4 žvaigždučių viešbutis yra įsikūręs šalia vienos gražiausių El Naaba įlankos - tikro nardytojų rojaus. Tai puiki vieta poilsiui šeimoms su vaikais. Čia rasite visus patogumus savo poilsiui – aptarnavimas su viskas įskaičiuota sistema, restoranai, barai šalia baseino ir paplūdimyje, suvenyrų parduotuvė.
 • Marsa Alam viešbučiai keliautojus stebina prabanga. Dar vienas turistų pamėgtas kelionės į Marsa Alamą pasirinkimas – „Lazuli Resort Marsa Alam“ 5 žvaigždučių viešbutis. Įsikūręs ant Raudonosios jūros kranto, viešbutis siūlo visus patogumus Jūsų poilsiui – yra SPA centras, baseinai su vandens čiuožyklomis, restoranai, barai. Svarbu paminėti, kad viešbutis įsikūręs šiek tiek toliau nuo Marsa Alam Egiptas kurorto (110 km atstumu). Viešbutis pritaikytas mažiesiems, yra žaidimų aikštelė vaikams, vaikų baseinas, vaikiškas meniu restoranuose.
  Kupinas pramogų yra Marsa Alame įsikūręs 5 žvaigždučių viešbutis „Fantasia Resort Marsa Alam“. Čia visi ras, ką veikti – ramiai ilsėtis paplūdimyje ar užsiimti nardymu, burlenčių sportu. Teritorijoje rasite baseinų pasirinkimą, galima rinktis viskas įskaičiuota aptarnavimą, viešbutis taip pat pritaikytas šeimoms su vaikais. Mažieji čia galės mėgautis animacija, lankytis miniklube, yra žaidimų aikštelė, restorane yra atskira vaikų zona.
 • Jeigu Marsa Alame ieškote prabangos, apsistokite garsiajam „Hilton“ viešbučių tinklui priklausančiame „Hilton Marsa Alam Nubian Resort“ 5 žvaigždučių viešbutyje. Jis yra įsikūręs didelėje teritorijoje, šalia paplūdimio su koralų rifu. Tai ideali vieta nardymo entuziastams ir pradedantiesiems. Pasirinkę viskas įskaičiuota maitinimo sistemą, mėgausitės patiekalų įvairove ir aukšto lygio aptarnavimu. Čia galėsite rinktis iš keleto restoranų, juose yra tarptautinė, italų, rytietiška virtuvės, taip pat „švediškas stalas“, vaikams pritaikytas meniu. Atsigaivinti gėrimais galėsite įvairiuose baruose, tarp jų swim-up tipo barai, baras paplūdimyje.

Paskutinės minutės kelionės į Marsa Alamą

Nusprendėte pamiršti rūpesčius ir paskutinę minutę vykti į išsvajotas atostogas? Tokiu atveju galite rinktis paskutinės minutės keliones. Paskutinės minutės kelionės naudingos tiems, kurie nenori per daug planuoti savo poilsio, ilgai nelaukti atostogų ir išvykti greitu metu. Tokios pigios kelionės yra pigiausios tada, kai iki išvykimo lieka dvi ar mažiau savaičių. Taip rasite pigių pasiūlymų net į prabrangiausius viešbučius.

Prieš tai minėtuose 5 arba 4 žvaigždučių viešbučiuose rinkdamiesi degančios kelionės į Marsa Alamą pasiūlymus, galėsite mėgautis viskas įskaičiuota maitinimo tipu, Jūsų lauks didelis barų pasirinkimas, kokybiškas poilsis šalia baseinų – belieka tik mėgautis! 

Susidomėjote šia kryptimi? Užpildykite kelionės paklausimo formą ir mūsų LabasPasauli.lt kelionių ekspertai su jumis susisieks bei pateiks geriausius kelionių pasiūlymus.

Ekskursijos Marsa Alame

Pažintinės Marsa Alam ekskursijos

Pailsėję paplūdimyje ar prie viešbučių teritorijoje esančių baseinų ir panorėję labiau patyrinėti šį ramų, nedidelį Egipto kurortą, leiskitės į pažintines ekskursijas. Jų metu ne tik aplankysite garsius istorinius objektus, bet ir artimiau pažinsite Egipto kultūrą.

 • Norintiems aplankyti šalia kurorto esančias įspūdingas vietas, siūlome rinktis ekskursiją į „Port Ghalibo“ uostamiestį. Jos metu būsite pervežami vakariniam apsipirkimui uoste. Šis uostas yra netoli Marsa Alamo, išsidėstęs palei pietinę Raudonosios jūros pakrantę. Čia galėsite pasimėgauti vakaru pajūrio alėjoje, kur gausu kavinių, restoranų, galima rasti net naktinių klubų.
 • „Atraskite El Quseiro miesto paslaptis“ – taip vadinasi ekskursija į kitą Raudonosios jūros pakrantės uostamiestį El Quseirą. Čia turėsite galimybę susipažinti su vietinių žmonių kasdienybe. Netoliese yra senas Osmanų laikotarpio uostas. Jeigu įspūdžių pritrūks, į programą yra įtrauktas apsilankymas koptų šventykloje, mečetės lankymas, laisvas laikas apsipirkimui. Paskanaukite egiptietiškos kultūros restorane „El Fardous“, kur siūlomas didelis jūros gėrybių pasirinkimas.
 • Aplankykite „Koralų sodą“. Tai visos dienos ekskursija kruizu su trimis sustojimais. Viename iš jų turėsite galimybę pamatyti delfinus, kitame - su specialia nardymo įranga persikelsite į nuostabų povandeninį pasaulį, išvysite didingą koralų sodą. Vėliau jūsų lauks pietūs laive. Į ekskursijos kainą įskaičiuoti pervežimai, plaukimas laivu, nardymo įranga, tad viskuo bus pasirūpinta ir kelionė į Marsa Alamą sužavės! 
 • Jeigu nardymu užsiimti patys nenorite, siūloma puiki išeitis – ekskursija povandeniniu laivu „Seascope“. Joje laiką leiskite su vaikais – iki 12 metų bilietai nieko nekainuos. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie nori išvysti koralinius rifus. Spalvingą povandeninę jūros gyvūniją pamatysite per specialiai didinamą stiklą, įmontuotą laivo šone ir apatiniame denyje. Laivas panardinamas į maždaug 2-3 metrų gylį ir atsiveria nuostabi povandeninio pasaulio panorama.
 • Leiskitės į pažintį su Qulaan salomis. Visos dienos kelionė į salas, esančias Wadi El-Hamata nacionalinio parko pietuose. Ryte vyksite į Hamata Marina uostą, vėliau kruizu į salas, turėsite 3 nardymo pertraukėles, kur mėgausitės masinio turizmo neatrastu povandeniniu pasauliu.
 • Marsa Alam ekskursijos siūlo apsižvalgyti po keliones į Egiptą. Galite rinktis ekskursiją į piečiausią miestą Asuaną. Pervežimas į Edfu miestą, kuriame yra antra pagal dydį šventykla, vėliau – kelionė į Asuaną, įsikūrusį vaizdingiausioje Nilo atkarpoje. Išvysite didžiausią Asuano užtvanką ir Neseros ežerą – didžiausią dirbtinį vandens rezervuarą planetoje.
  Marsa Alam kurortas nustebins, jeigu nuspręsti aplankyti buvusią Egipto sostinę Luksorą.  Čia yra nemažai lankytinų vietų – Karalių slėnis, 3 restauruoti faraonų kapai, faraono Tutanchamono kapas. Galėsite pamatyti ir Tutanchamono kapą atradusio archeologo H. Carterio namą. Laukia sustojimas prie Memnoso kolosų, kruizas po Nilą.
 • Buvusią Egipto sostinę Luksorą norite pamatyti iš paukščio skrydžio? Rinkitės ekskursiją „Per Luksorą oro balionu“. Pirmą dieną vyksite į Luksorą, apsilankysite Karnako šventyklų komplekse, kurio statyba truko apie 1500 metų. Į ekskursijos kainą įeina nakvynė 4 žvaigždučių viešbutyje, maitinimas, skrydis oro balionu.

Pramoginės ekskursijos

Kelionės į Marsa Alamą metu aplankėte ir jo apylinkių garsiausius istorinius objektus? Išvydote faraonų kapus, šventyklas ir gražiausius uostus? Laikas pramogoms! Kaip jau minėjome, Marsa Alam garsėja dėl nardymo galimybių. Ne išimtis siūlomos ekskursijos. Ką čia veikti atras tiek nardymo entuziastai, tiek pradedantieji. Be turistų pamėgto nardymo dar galima leistis į pažintį su dykumomis – nuotykių tikrai netrūks!
Pradėkime nuo nardymo. Siūlomos įvairios nardymo ekskursijos, kurias pasirinkę turėsite galimybę apsilankyti gražiausiuose rifuose. Orai Egipte, Marsa Alam kurorte tam tinkami ištisus metus.

 • Nardymas Abu Dabbabo įlankoje –  ekskursija prasideda nuo būtinos įrangos paėmimo. Vėliau panersite su instruktoriumi, išvysite gražiausias įlankos vietas, koralinius rifus, egzotines žuvis, galbūt net jūrinius vėžlius. Galėsite panerti du kartus.
 • Nardymas prie kranto Gabal El Roso įlankoje. Ši galimybė skirta tik sertifikuotiems narams. Jeigu neturite įrangos, ją lengvai galėsite išsinuomoti.
  Nardymo įvadas El Roso įlankoje – jeigu nardyti pasiryžote pirmą kartą, ši ekskursija yra būtent jums. Bus suteikta visa reikalinga įranga, o instruktorius paaiškins pagrindines procedūras vandenyje.
 • Dar viena įsimintina patirtis – paviršinis nardymas laivu „Nefertari“. Tai visos dienos kelionė laivu iš Port Ghalib į Marsa Imbarak ir Marsa Shuni rifus. Ten turėsite galimybę išvysti koralinius rifus, jūros vėžlius, įvairias žuvų rūšis. Norintys nardyti tai galės padaryti dviejose tam skirtose vietose. Nepmirškite, kad šios ekskursijos metu didelė tikimybė pamatyti „jūros karvę“.
 • Marsa Imbarakas: vėžlių ir diugonių pasaulis – atraskite unikalią vietovė su vienu gražiausių koralinių rifų sodu, jūros vėžliais, diugonais. Marsa Alam kelionės metu turėsite galimybę nardyti.
 • Satayaho delfinų rifas – išskirtinė galimybė paplaukioti su delfinais. Kelionė prasidės nuo atpalaiduojančio kruizo, kur pamatysite delfinus, o galbūt ir plauksite kartu su jais, vėliau sustosite prie įspūdingo koralų rifo.
 • Nardymas iš Gabal El Roso įlankos pradedantiesiems. Pirmoji nardymo patirtis čia sužavės kiekvieną – bus suteikta visa reikiama įranga, o instruktorius paaiškins pagrindines procedūras.
 • Nardymo kursai, nardymas su akvalangu – jeigu neužtenka vien įvado, o norite įgyti kvalifikaciją, baigę šiuos kursus įgysite PADI sertifikatą, kurį pripažįsta nardymo bazės visame pasaulyje.

Pažinę povandeninį Marsa Alam kurorto pasaulį, siūlome leistis į plačiąsias dykumas. Štai kelios ekskursijos, kuriose patirsite neišdildomų nuotykių:
 

 • Keturračiais iš Marsa Alamo – popietės ekskursija po dykumą su fantastišku kraštovaizdžiu fone. Išvykimas vienviečiais arba dviviečiais keturračiais į dykumą, pasivažinėjimo trukmė 2-2,5 val. Ekskursijos metu pamatysite nuostabius laukinės ir nepaliestos dykumos peizažus, grožėsitės saulėlydžiu. Turėsite galimybę jodinėti kupranugariais, paragauti egiptietiškos kavos ir kaljano.
 • Neprilygstamasis safaris – vidurdienio ekskursija po neatrastą dykumą su „Landcruiser“. Apsilankysite beduinų kaime, galėsite jodinėti kupranugariais. Po saulėlydžio lauks vietinių pagaminta vakarienė, specialus šokio pasirodymas.
 • Patobulintas kruizas laivu „Nefertari“ – popietinis kruizas, kuriame turėsite galimybę vieną kartą nardyti, stebėti rifus ir mėgausitės jūros gėrybių vakariene. Sustosite Port Ghalibo uoste apsipirkimui.
   

Paplūdimiai Marsa Alame

Populiarūs paplūdimiai

Egiptas Marsa Alamas yra garsus savo nuostabaus grožio paplūdimiais. Įsikūręs ant Raudonosios jūros kranto, kurortas žavi keliautojus ne tik po vandeniu esančiais koraliniais rifais, bet ir ramybe dvelkiančiais smėlio paplūdimiais. Štai keletas populiariausių paplūdimių Marsa Alame:

 • Marsa Alam Egiptas viešasis paplūdimys – pagrindinis kurorto paplūdimys. Čia galėsite kokybiškai ir ramiai pailsėti, šalia rasite keletą kavinių ir restoranų, jeigu norėsite praleisti daugiau laiko.
 • Abu Dabab paplūdimys – tai ne tik nardytojų pamilta vieta, bet ir įspūdingo grožio paplūdimys. Jis garsus dėl skaidraus vandens, minkšto smėlio, o turistų čia mažiau, tad galėsite ramiai mėgautis savo poilsiu.
 • Wadi El Gemal – nacionalinis parkas netoli kurorto, kuriame rasite kelis nuostabaus grožio paplūdimius, kur galėsite mėgautis gamtos kraštovaizdžiais. Šie paplūdimiai yra apsupti dykumų ir dažniausiai tylūs. Parkas taip pat yra ideali vieta gamtos entuziastams ir žygeiviams. Poilsis čia gali būti ne tik ramus, bet ir aktyvus!
 • Sharm El Luli – paplūdimys yra 60 km nuo kurorto, tačiau vadinamas vienu gražiausių paplūdimių regione. Dėl skaidraus turkio spalvos vandens, nepaliestos smėlio pakrantės ir koralinių rifų tai yra populiari vieta nardyti.

Kiti rekomenduojami paplūdimiai

Poilsis Marsa Alame neprailgs, jei apsilankysite kituose rekomenduojamuose regiono paplūdimiuose. Kaip jau minėjome, orai Marsa Alamas kurorte džiugina visus metus, tad galbūt norite daugiau nardyti, pamatyti įvairius jūros gyvūnus ir žuvis, o gal tiesiog ramiai pailsėti atokiau nuo turistų? Kelios rekomendacijos:
 

 • Marsa Mubarak paplūdimys – vaizdinga įlanka su nuostabiu paplūdimiu ir tobulomis nardymo galimybėmis. Ji yra garsi dėl jūros vėžlių populiacijos, pats paplūdimys yra ramus ir pritaikytas šeimų poilsiui.
 • Sha’ab Samadai lagūna – visai šalia kurorto (18 km atstumu) įsikūrusi lagūna, kuri ypatinga dėl dažnai ją aplankančių ilgasnukių prodelfinų būrių. Nors galite jų ir nepamatyti, apsilankyti tikrai verta. Lankytojų skaičius yra ribojamas, reikia susimokėti už lankymą, tačiau tai padeda išsaugoti šią nuostabią nardytojų pamėgtą vietovę.
 • El Qulan Mangrove Forest – netradicinis paplūdimys, unikali ir patraukti vieta šalia kurorto. Čia galima plaukti baidarėmis arba ramiai ilsėtis paplūdimyje stebint įvairias paukščių rūšis.

Apsipirkimas


Prekybos centrai

Marsa Alamas yra garsus dėl savo paplūdimių, gamtos, nardymo ir kitų turistams siūlomų veiklų, bet ne dėl apsipirkimo galimybių. Vis dėlto kurorte yra parduotuvių, turgų, mažų parduotuvių, kur galima rasti vietinių prekių, suvenyrų ir būtinų prekių. Turėkite omenyje, kad kurorte nerasite didelių prekyviečių, kurios būdingos kitiems populiariems Egipto regionams, tad jei norite įsigyti garsių prekės ženklų produktų, verta vykti į Hurgadą ar Kairą. Štai keletas apsipirkimo galimybių Egipto regione:

 • Kurorto butikai – daugelyje Marsa Alam kurortų yra mažų butikų ir dovanų parduotuvių. Jose rasite didelį drabužių, aksesuarų, suvenyrų pasirinkimą, nors kainos čia gali būti aukštesnės, negu vietinėse parduotuvėse.
 • Vietinės parduotuvės – kurorto centre rasite mažas parduotuves, kur gausu kasdienių prekių, užkandžių, paprastų būtinųjų prekių. Tokios parduotuvės yra patogios apsipirkti atostogų metu.

Turgūs

Kaip jau minėjome, kurorte nerasite didelių apsipirkimo vietų, tačiau čia yra keli vietiniai turgūs, kur galėsite įsigyti lauktuvių savo artimiesiems ir egiptietiškų rankų darbo prekių. Du pagrindiniai turgūs Marsa Alame, kurie nustebins savo autentiškumu:

 • Marsa Alam Souk tradicinis trugus, kur galima rasti rankų darbo prekių, tekstilės, aksesuarų, prieskonių ir suvenyrų. Tai puiki vieta pirkti unikalias dovanas ir patirti egiptietišką kultūrą.
 • Turgus po atviru dangumi – tokios prekyvietės atidaromos skirtingose kurorto vietose ir dažniausiai dirba vakarais. Jose galite įsigyti drabužių, aksesuarų ir vietinių rankų darbo daiktų.

 

Maistas


Patiekalai Marsa Alam kurorte

Kurorte yra įvairių vietinių patiekalų pasirinkimas, kuriam įtakos turi egiptiečių virtuvė, tačiau daugiausia dėmesio skiriama jūros gėrybėms iš Raudonosios jūros. Štai keletas patiekalų, kurių verta paragauti Marsa Alam kelionės metu:

 • Ant grotelių keptos jūros gėrybės – šis regionas garsėja šviežiais jūros gėrybių patiekalais, todėl čia rasite keptos žuvies, krevečių, kalmarų ir kitų patiekalų.
 • Ant grotelių keptas Raudonosios jūros omaras – tai tikras kurorto delikatesas. Jis paruošiamas paprastai – su česnakais, citrina ir alyvuogių aliejumi prieš kepant ant grotelių.
  Mezze – mažų, skoningų patiekalų rinkinys, dažnai patiekiamas kaip užkandis. Mėgausitės tradiciniu humusu, baba ganoush, tabbouleh (salotos, gaminamos su petražolėmis, pomidorais ir bulgur kviečiais). 
 • Baladi duona – tradicinė duona, panaši į pita duoną, bet skirtingos tekstūros. Ji dažnai patiekiama su įvairiais patiekalais.
 • Švieži vaisiai – Egipto regionai garsūs dideliu šviežių vaisių pasirinkimu. Čia galite rasti vietoje užaugintų vaisių, tokių kaip mango, figų, datulių ir citrusinių vaisių.
   

Egipto virtuvė

Kelionės į Marsa Alam metu turite puikią progą susipažinti su vietine virtuve. Egiptiečiai ypač mėgsta vegetariškus patiekalus, racione gausu ir tradicinių saldumynų. Keletas Egipto virtuvės patiekalų, kuriuos būtinai rekomenduojame išbandyti kelionės metu:

 • Ful Medames – pagrindinis egiptiečių pusryčių patiekalas, pagamintas iš fava pupelių, jis pagardintas česnakais, citrinų sultimis, alyvuogių aliejumi. Paprastai patiekalas valgomas su egiptietiška duona.
 • Falafeliai – populiarus egiptietiškas patiekalas, gaminamas iš maltų avinžirnių arba fava pupelių. Šie paplotėliai dažniausiai patiekiami pita duonoje su tahini padažu, pomidorais, agurkais ir salotomis.
 • Koshari – populiarus gatvės maistas, gaminamas iš lęšių, ryžių makaronų, avinžirnių mišinio. Jis užpilamas traškiais keptais svogūnais ir patiekiamas su pomidorų padažu.
  Shawarma – gerai žinomas Artimųjų Rytų gatvės maistas. Jis gaminamas iš keptos marinuotos mėsos, kuri patiekiama pita duonos paplotyje kartu su daržovėmis, tahini padažu.
 • Moussaka – egiptietiška moussaka yra kitokia negu graikiška šio patiekalo versija. Tai yra sluoksniuotas patiekalas, pagamintas iš baklažanų, maltos mėsos (jautienos, ėrienos), pomidorų ir bešamelio padažo.
 • Saldumynai – išbandykite tokius skanėstus, kaip baklava, basbousa ir konafa.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kaip ir kituose Egipto kurortuose, taip ir šiame rekomenduojama vykti žiemos sezonu (spalio-gegužės mėnesiais), nes tuo metu orai Marsa Alam regione yra malonus, nealina didelis karštis ir kaitri saulė. Tačiau galite keliauti ir vasarą, ypač jei atostogų metu norite tik ilsėtis prie baseino ar paplūdimyje.

Pigiausia kelionė į Marsa Alam kurortą yra vasaros sezonu. Keliaujant šiuo metu susidursite ir su mažesniu turistų kiekiu, nes vidutinė oro temperatūra yra karščiausia.

Marsa Alamo oro uostą iš Vilniaus pasieksite maždaug per 4-5 val.

Taip, šiame regione keliauti, kaip ir kituose Egipto kurortuose, yra saugu. Viešbučių teritorijose galėsite jaustis tikrai saugiai, o ekskursijų metu galite pasitikėti gidu.

Kelionės į Marsa Alam regioną metu galima atsiskaityti Egipto svarais. Rekomenduojame išsigryninti pinigus ir eurais bei doreliais, nes čia vyrauja arbatpinigių kultūra.

Taip, keliaujant į šį regioną Lietuvos Respublikos piliečiams būtina Egipto viza. Vizą galėsite įsigyti kurorto oro uoste (kaina ~25 USD).

Keliaujant į kurortą reikalingas pasas, kuris turi galioti ne trumpiau nei 6 mėnesius nuo grįžimo iš kelionės dienos.

Vandens temperatūra šiame kurorte žiemos sezonu gali nukristi iki 20 laipsnių, vasarą - pakilti iki 30 laipsnių šilumos.

Priklauso, kada atostogausite. Jeigu vykstate vasaros sezonu, pasiimkite šviesių, plonų drabužių, lengvą avalynę. Vakarais atvėsta, ypač žiemos sezonu, gali iškristi kritulių, tad turėkite šiltesnių drabužių. Atminkite, kad atostogausite musulmoniškame krašte, gerbiant vietines tradicijas gatvėse moterims nerekomenduojama dėvėti labai atvirų drabužių, paplūdimyje būti be maudymosi kostiumėlio. Nepatartina restoranuose lankytis su paplūdimio apranga. Į mečetes vyrai neįleidžiami su šortais, jiems negalima vaikščioti nuoga krūtine. Todėl turėkite drabužių įvairiems atvejams. Dar turėkite omenyje, kad negalima gerti vandens iš čiaupo, pasirūpinkite vaistais virškinimui dėl galimų apsinuodijimų.

Galite skristi į Marsa Alamo oro uostą arba į Hurgados oro uostą.

Skristi į kurortą galima iš Vilniaus oro uosto.

Jeigu jūsų tikslas rasti tarptautinių prekių ženklų parduotuvių, Marsa Alame to nerasite. Kurorte labiau išplėtotos mažos parduotuvės ir turgūs, kur galima įsigyti vietinių rankų darbo prekių ir suvenyrų.

Šį regioną verta rinktis, jeigu norite ramaus, masinio turizmo nepaveikto poilsio. Marsa Alam atsiliepimai iš čia vykusių turistų - labai geri. Kurorte smagu atostogauti su šeima ir vaikais, nes yra nemažai veiklų vaikams, dauguma restoranų taip pat pritaikyti šeimos.

Vykstant į kurortą atostogauti reikėtų nepamiršti apsidrausti sveikatos ir kelionių draudimu, o su draudimo sąlygomis išsamiai susipažinti dar prieš vykstant į kelionę. Neturint leidimo į Egiptą draudžiama įvežti ir naudoti bepiločius orlaivius (dronus), tas pats taikytina ir fotoaparatams bei vaizdo kameroms, kurių objektyvai didesni nei 55 mm. Moterys, keliaujančios vienos Egipto kurortuose, raginamos imtis papildomų atsargumo priemonių, keliauti grupėmis, vengti pavienių kelionių, ypač tamsiu paros metu. Keliaujant mieste su pavežėjimo paslaugomis, prieš įsėdant į transporto priemonę pravartu nusifotografuoti valstybinio numerio ženklus ir nesėdėti šalia vairuotojo.

Įprastai už aptarnavimą paliekama apie 10 proc. arbatpinigių.

PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą!
F