Trumpa atmintinė mūsų keliautojams, kurioje pateiksime atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus
Ne, keliaujant į Turkiją viza Lietuvos piliečiams nėra reikalinga. Daugiau informacijos: www.urm.lt
a) Bilietai Kelionės dokumentai, tuo pačiu yra ir lėktuvo bilietas bei viešbučio rezervacijos patvirtinimas. Su asmens (tapatybės kortele arba pasu) ir kelionės dokumentais, eikite tiesiai prie skrydžio registracijos punkto.
b) Bagažo pridavimas (check-in) Bagažas priduodamas registracijos į skrydį metu. Priduodant bagažą kartu reikia pateikti pasą arba asmens tapatybės kortelę bei lėktuvo bilietą. Keleiviui pridavusiam bagažą, išduodama įlaipinimo kortelė, kurioje nurodoma keleivio vieta lėktuve bei vartų (gate), pro kuriuos bus vykdomas įlaipinimas į lėktuvą, numeris.
c) Saugumo patikrinimas Į saugumo patikrinimą keleivis turi atvykti su rankiniu bagažu, įlaipinimo kortele, pasu arba asmens tapatybės kortele, ne vėliau kaip 45 minutės prieš skrydį. Prieš pereinant apsaugos vartus, keleivis privalo visus metalo turinčius daiktus (diržus su sagtimis, mobiliuosius telefonus, laikrodžius ir pan.) įdėti į dėžutę ant juostos. Taip pat atskirai peršviečiami paltai ir/ar striukės bei rankinis bagažas.
d) Pasų kontrolė Po paso arba asmens tapatybės kortelės (tapatybės kortelę tinka skrendant tik į Europos Sąjungos šalis) patikrinimo keleivis patenka į išvykimo salę.
e) Laipinimas (boarding) Iki įsodinimo į lėktuvą, keleiviai laukia išvykimo salėje. Paskelbus, bei informacinėje skrydžių lentoje atsiradus informacijai apie įlaipinimo į lėktuvą pradžią, reikia prieiti prie atitinkamų vartų bei pateikti asmens dokumentą (pasą arba asmens tapatybės kortelę) ir lėktuvo įlaipinimo kortelę. Vėliau eiti prie autobuso arba tiesiai prie lėktuvo.
Draudžiamų bagaže vežti daiktų sąrašas:
Saugumo sumetimais, draudžiama vežti šiuos daiktus: šaunamuosius ginklus, sprogmenis (t.y. amuniciją,
fejerverko ar signalines raketas), degias, nedegias ir nuodingas suslėgtas dujas (t.y. butanas,
propanas, kempingo dujas, deguonies balionus); degias skystas ir kietas medžiagas, oksiduojančias
medžiagas (t.y. balinančias medžiagas, peroksidą); nuodus (t.y. arseniką, cianidus, kai kuriuos
insekticidus); radioaktyvias medžiagas; korozines medžiagas (t.y. rūgštis, šarmus, baterijas su skystu
elektrolitu, gyvsidabrį); ir kitus daiktus, tokius kaip įmagnetintas, kenksmingas, pykinančias ar
erzinančias medžiagas. Į neregistruotą bagažą draudžiama įtraukti šaunamuosius ginklus, jų kopijas,
durklus, peilius, ir kitus pavojingus ar taip atrodančius daiktus. Skrendant draudžiama naudoti
prietaisus, turinčius antenas, naudojančius daug energijos ar lazerinius įtaisus.
Į neregistruotą bagažą taip pat draudžiama pasiimti bet kokius indus su skysčiais, kurių talpa viršija 100 ml, jei tai nėra pirktą DUTY FREE parduotuvėje, įpakuota specialiame maišelyje ir pateikiamas pirkimo kvitas. Tokiu atveju indą su skysčiu reikės išmesti. Tai gali būti – gėrimas, kremas nuo saulės ar ir pan. Skysčiai bei kosmetikos priemonės, kurios neviršija 100 ml gali būti vežamos tik supakuotos uždaromame maišelyje (jį galite gauti oro uoste).
Svarbi pastaba: Jūsų registruojamame bagaže neturi būti dūžtančių, greitai gendančių, vertingų daiktų, pavyzdžiui pinigų, raktų, taip pat akinių, fotoaparatų, vaizdo kamerų ir kitų vertingų elektronikos ar technikos prietaisų bei jų priedų, kompiuterių, telefonų, mobiliųjų telefonų, elektroninių prietaisų baterijų krovimui, juvelyrinių dirbinių, tauriųjų metalų, brangiųjų ir pusbrangių akmenų, muzikos instrumentų, vertingų meno dirbinių, vaistų, pasų ar asmens tapatybės dokumentų. Vežėjas neatsako už šiuos daiktus, jei keleivis nepaisydamas šio įspėjimo, minėtus daiktus veža juos registruotame bagaže.
Įprastai dėl konkretaus atvejo reikėtų teirautis oro uosto informacijoje, tačiau draudžiamų daiktų sąrašas yra pasiekiamas ir internetiniame puslapyje -> https://bit.ly/3b3HJjT