Dažniausiai užduodami klausimai

Trumpa atmintinė mūsų keliautojams, kurioje pateiksime atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus

Ne, keliaujant į Turkiją viza Lietuvos piliečiams nėra reikalinga. Daugiau informacijos: www.urm.lt

Priklausomai į kurį Egipto kurortą keliaujama - viza reikalinga / nereikalinga. Jei keliaujat į Hurgados oro uostą, viza bus reikalinga ir ji kainuos apie 25 EUR / asmeniui. Jei keliaujate į Šarm El Šeicho oro uostą ir neplanuojate keliauti už Sinajaus pusiasalio ribų, bei Egipte būsite ne ilgiau nei 15 dienų - viza nėra reikalinga. Tačiau jei planuosite keliauti už Sinajaus pusiasalio ribų arba apsistoti ilgiau nei 15 dienų, tuomet viza bus reikalinga. Vizos įsigyjamos įprastai nuvykus Egipte iš mūsų kelionės vadovo arba oro uoste esančių vizos prekybos vietų.Daugiau informacijos: www.urm.lt

Ne, pasas nėra reikalingas keliaujant Europoje. Daugiau informacijos: www.urm.lt

Taip, pasas keliaujant į Turkiją reikalingas, jis turi galioti ne mažiau kaip 6 mėnesius po kelionės grįžimo, kitu atveju keliautojai gali būti neįleisti į lėktuvą, todėl jei Jūsų pasas negalios 6 mėnesius po kelionės pabaigos, pasikeiskite jį iki kelionės pradžios. Daugiau informacijos: www.urm.lt

Taip, pasas keliaujant į Egiptą reikalingas, jis turi galioti ne mažiau kaip 6 mėnesius po kelionės grįžimo, kitu atveju keliautojai gali būti neįleisti į lėktuvą, todėl jei Jūsų pasas negalios 6 mėnesius po kelionės pabaigos, pasikeiskite jį iki kelionės pradžios. Daugiau informacijos: www.urm.lt

Jei keliaujate Europos sąjungoje Jums reikės galiojančios asmens tapatybės kortelės arba paso, taip pat dokumentų kuriuos atsiunčiame apmokėjus kelionę. Keliaujant ne Europos sąjungos šalyse, bus reikalingas pasas ir mūsų siunčiami dokumentai po kelionės apmokėjimo. Gali būti papildomų reikalavimų, tokių kaip vizos ar ,,COVID saugumo reikalavimai'', apie kuriuos visuomet informuojame savo klientus rezervuojant/rezervavus kelionę. Prieš pat kelionę visuomet rekomenduojame pasitikslinti ar reikalavimai nėra pasikeitę / atsiradę. www.urm.lt

Ne, kelionės draudimas nėra privalomas, tačiau stipriai rekomenduojamas. Gydymas ir patirtos medicininės išlaidos užsienio šalyje gali būti keliasdešimt kartų didesnės nei įprastai Lietuvoje, todėl visuomet rekomenduojame apsidrausti, juolab, kad draudimas nėra brangus. Geriausias sąlygas draudimui galime pasiūlyti mes.

Rekomenduojame oro uoste būti 2 valandos prieš skrydį.

a) Bilietai Kelionės dokumentai, tuo pačiu yra ir lėktuvo bilietas bei viešbučio rezervacijos patvirtinimas. Su asmens (tapatybės kortele arba pasu) ir kelionės dokumentais, eikite tiesiai prie skrydžio registracijos punkto.

b) Bagažo pridavimas (check-in) Bagažas priduodamas registracijos į skrydį metu. Priduodant bagažą kartu reikia pateikti pasą arba asmens tapatybės kortelę bei lėktuvo bilietą. Keleiviui pridavusiam bagažą, išduodama įlaipinimo kortelė, kurioje nurodoma keleivio vieta lėktuve bei vartų (gate), pro kuriuos bus vykdomas įlaipinimas į lėktuvą, numeris.

c) Saugumo patikrinimas Į saugumo patikrinimą keleivis turi atvykti su rankiniu bagažu, įlaipinimo kortele, pasu arba asmens tapatybės kortele, ne vėliau kaip 45 minutės prieš skrydį. Prieš pereinant apsaugos vartus, keleivis privalo visus metalo turinčius daiktus (diržus su sagtimis, mobiliuosius telefonus, laikrodžius ir pan.) įdėti į dėžutę ant juostos. Taip pat atskirai peršviečiami paltai ir/ar striukės bei rankinis bagažas.

d) Pasų kontrolė Po paso arba asmens tapatybės kortelės (tapatybės kortelę tinka skrendant tik į Europos Sąjungos šalis) patikrinimo keleivis patenka į išvykimo salę.

e) Laipinimas (boarding) Iki įsodinimo į lėktuvą, keleiviai laukia išvykimo salėje. Paskelbus, bei informacinėje skrydžių lentoje atsiradus informacijai apie įlaipinimo į lėktuvą pradžią, reikia prieiti prie atitinkamų vartų bei pateikti asmens dokumentą (pasą arba asmens tapatybės kortelę) ir lėktuvo įlaipinimo kortelę. Vėliau eiti prie autobuso arba tiesiai prie lėktuvo.

Draudžiamų bagaže vežti daiktų sąrašas:
Saugumo sumetimais, draudžiama vežti šiuos daiktus: šaunamuosius ginklus, sprogmenis (t.y. amuniciją, fejerverko ar signalines raketas), degias, nedegias ir nuodingas suslėgtas dujas (t.y. butanas, propanas, kempingo dujas, deguonies balionus); degias skystas ir kietas medžiagas, oksiduojančias medžiagas (t.y. balinančias medžiagas, peroksidą); nuodus (t.y. arseniką, cianidus, kai kuriuos insekticidus); radioaktyvias medžiagas; korozines medžiagas (t.y. rūgštis, šarmus, baterijas su skystu elektrolitu, gyvsidabrį); ir kitus daiktus, tokius kaip įmagnetintas, kenksmingas, pykinančias ar erzinančias medžiagas. Į neregistruotą bagažą draudžiama įtraukti šaunamuosius ginklus, jų kopijas, durklus, peilius, ir kitus pavojingus ar taip atrodančius daiktus. Skrendant draudžiama naudoti prietaisus, turinčius antenas, naudojančius daug energijos ar lazerinius įtaisus.

Į neregistruotą bagažą taip pat draudžiama pasiimti bet kokius indus su skysčiais, kurių talpa viršija 100 ml, jei tai nėra pirktą DUTY FREE parduotuvėje, įpakuota specialiame maišelyje ir pateikiamas pirkimo kvitas. Tokiu atveju indą su skysčiu reikės išmesti. Tai gali būti – gėrimas, kremas nuo saulės ar ir pan. Skysčiai bei kosmetikos priemonės, kurios neviršija 100 ml gali būti vežamos tik supakuotos uždaromame maišelyje (jį galite gauti oro uoste).

Svarbi pastaba: Jūsų registruojamame bagaže neturi būti dūžtančių, greitai gendančių, vertingų daiktų, pavyzdžiui pinigų, raktų, taip pat akinių, fotoaparatų, vaizdo kamerų ir kitų vertingų elektronikos ar technikos prietaisų bei jų priedų, kompiuterių, telefonų, mobiliųjų telefonų, elektroninių prietaisų baterijų krovimui, juvelyrinių dirbinių, tauriųjų metalų, brangiųjų ir pusbrangių akmenų, muzikos instrumentų, vertingų meno dirbinių, vaistų, pasų ar asmens tapatybės dokumentų. Vežėjas neatsako už šiuos daiktus, jei keleivis nepaisydamas šio įspėjimo, minėtus daiktus veža juos registruotame bagaže.

Įprastai dėl konkretaus atvejo reikėtų teirautis oro uosto informacijoje, tačiau draudžiamų daiktų sąrašas yra pasiekiamas ir internetiniame puslapyje -> https://bit.ly/3b3HJjT

Nuo 28-os iki 32-os nėštumo savaitės privalo pateikti gydytojo pažymą, kurioje nurodomas tikslus nėštumo laikas ir patvirtinama, kad jai yra leidžiama skristi lėktuvu. Medicininė pažyma turi būti išduota ne vėliau kaip 14 dienų iki skrydžio. Nepateikus gydytojo pažymos, besilaukianti moteris nebus laipinama į lėktuvą. Nuo 32-os nėštumo savaitės moterys lėktuvu neskraidinamos. Oro transportu keliaujanti nėščioji prisiima visą riziką ir atsakomybę už galimus jos ir kūdikio sveikatos sutrikimus.

Nepilnamečiams iki 18 metų, keliaujantiems be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, būtinas vieno iš tėvų notaro patvirtintas rašytinis sutikimas ir jo kopija, kai vaikas vyksta į užsienio valstybę, nepriklausančią Šengeno erdvei. Jei vaikas vyksta su vienu iš tėvų, antrojo tėvo sutikimo nereikia. Kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš kartu vykstančių tėvų pavarde, kelionės metu reikia turėti vaiko gimimo liudijimą bei jo kopiją. Išsamesnės informacijos teiraukitės paskambinę į Valstybės sienos apsaugos tarnybą prie Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos tel. 8 5 2719305 arba ieškokite internetinėje svetainėje www.pasienis.lt

Taip, jei kelionė atšaukiama, kelionių organizatorius privalo grąžinti pinigus.
PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą!
F