Įdomūs atradimai ir lankytinos vietos Ispanijoje 😉

Montserato vienuolynas

Montserato vienuolynas – pats seniausias benediktinų vienuolynas Ispanijoje. Šis vienas iš Katalonijos simbolių kasmet sutraukia minias smalsuolių ir maldininkų.

Monserato abatijos istorija prasideda 1025 metais, kai abatas Oliba čia įkūrė nedidelį vienuolyną. Vienuolynas 1400 metais virto abatija. O vieta vienuolynu buvo pasirinkta tikrai neatsitiktinai. Dar 888 metais buvo minimos koplytėlės, įrengtos Montserato kalne, o iš lūpų į lūpą keliavo pasakojimas apie piemenėlius 880 metais dieviskosios šviesos nuvestus prie statulos vaizduojančios Mergelę Mariją ant rankų laikančią kūdikėlį Jėzų. Stebuklas į šią vietą atvėrė piligrimystės kelius ir tapo pamatu vienuolynui rastis.

Dabartinis Montserato vienuolynas pastatas daug jaunesnis nei vienuolyno institucija, nes 1811 m. Napoleono vadovaujama prancūzų armiją pastatą nugriovė, jis atstatytas tik 1844 m.,

Diena kalnuose šalia Barselonos

Tikslas – Monserato Vienuolynas. Viešint čia galima aplankyti baziliką ir galimybę pamatyti Šventosios Montserat statulėlę. Neabejojame kad jus sudomins šios vietos istorija ir sujaudins berniukų choro atliekamos giesmės. Taip pat pasimėgausime galimybę pasivaikščioti vienu iš septynių pėsčiųjų taku ir pasigrožėti kvapą gniaužiančiu vaizdu į Montserato kalnus.

Vėliau galima padegustuoti vietinių likerių. Kai kurie jų iki šiol gamina pagal senuosius vienuolynų receptus iš vaistinių augalų, graikinių riešutų ir kitų gamtos dovanojamų gėrybių.

Salvadoro Dali pasaulis ir ypatingas miestas – Figeresas

Figerese 1904 metų gegužės 11 dieną gimė Salvadoras Dali – siurrealizmo genijus ir vienas reikšmingiausių XX a. menininkų, drąsiai eksperimentavusių ne tik dailės, bet ir fotografijos, mados, kino srityse. Pasaulinę šlovę pelnęs kiūrėjęs ta šlove pasidalijo su gimtuoju miestu. Būtent Figerese pats ėmė kurti savo vardo modernaus meno muziejų. Nors muziejumi šią vietą vadinti būtų per kuklu, tai veikiau vizualinių potyrių teatras, puikiai atspindintis menininko požiūrį į pasaulį ir kūrybą.

Muziejus ne muziejus

Išvydus netradicinį Salvadoro Dali pastatą iš karto aišku – tai ne tradicinis muziejus, jis peržengia visas klasikinio muziejaus ribas ir siūlo pasinerti į užburiantį meno objektą, sukurtą tikro genijaus.

Vidus kaip ir išorė, stebina nežabota fantazija. Holivudo aktorės Mei Vest veido įkvėptas kambarys, pagal jo eskizus sukurti siurrealistiniai papuošalai, kostiumai, kvepalų buteliukai, garsieji paveikslai ,,Lietaus taksi“, „Haliucinogeninis toredoras“, ,,Juodasis kadilakas“ – organiškai įsilieja į interjerą, kuris stebina menininko gebėjimui kurti vizualines iliuzijas.

Figereso kaiminystėje yra dar vienas svarbus architektūrinis objektas susijęs su Salvadoru Dali, – Pubolio pilis. Tai S. Dali dovana mylimajai, mūzai ir įkvėpaėjei žmonai Gala, kur čia ir palaidota. Pubolio pilyje eksponuojami tiek S. Dali, tiek Galos meno kūriniai ir asmeniniai daiktas.

Tortosa, Miravetas, Pensikola ir Morelija

Pietų Katalonijos miestas Tortosa iki šiol saugo ryškius ir svarbius tamplierių ordinė pėdsakus. Ordino klestėjimą primena didžiulė tūkstantmečio tvirtovė, nuo kurios atsiveria spalvinga miesto panorama. Ebro upė, bažnyčių stogai ir viramziškas charakteris.

Dar viena tamplierių tvirtovė laukia Miraveto miestelyje ant Ebro upės kranto. Vieną pažangiausių to meto pilių su vienuolynų pašonėje ordinas perėmė ir XII a. maurų.

Kelionę ir pažintį su tampierių paveldu tęsime judėdami link jūros į Pensikolos miestą su dar viena dydžiu stebinančia tamplierių pilimi. Ne mažiau įspūdingos ir galingos gynybinės sienos. Paskutinis ekskursijos taškas – bene geriausiai išsilaikęs viduramžių miestas Katalonijoje – Morelija. Čia vykusias įnirtingas maurų ir kriškčionių kovas dabar galima tik įsivaizduoti tačiau jaukiame nedideliame miestelyje itint ryški viduramžų dvasia.

6 pasauliai vienoje vietoje

Apsilankymą šiame parke dar ilgai prisimins ne tik jūsų vaikai, tikėttina, kad ne mažiau čia leisti laiką patiks ir jums. Kūrėjų fantazija ir išmonė pramogų parke liejasi per kraštus, norisi ne tik aplankyti visus 6 teminius pasaulius, bet ir visus atrakcionus. Viduremžio jūros regiono zonoje būtina išbandyti net 135 km/val greičiu iššaunančią katapultą ,,Furius Baco“, teminį Meksikos parką geriausią apžvelgti iš 100 m aukščio bokšto „,Huracan Condor“ įspūdingu tradiciniu laivu patirti jūros bangavimą siūlys atrakcionas Polinezijoje ,,Kontiki“, praskieti 110 km/val. Greičiu vilios Kinijos oro kelias „ Dragon Khan“, kaubojiškos pramogos pasitiks ,,Laukiniuose vakaruose“, o mažiausieji laukiame ,,Sezamo gatvės“ pasaulyje. Ir tai dar ne viskas, naujausia adrenalino bei lenktynių dvasios įkvėpta pramogų zona – ,,Ferrari Land“ – užina net 70000 km.m plotą.

,,La Siesta“ ir Ugningasis flamenkas

Gyvas ritmingas Pietų Ispanijos čigonų šokis ilgainiui tapo neatsiejama Andalūzijos regiono ir visos Ispanijos folkloro dalimi. Flamenkas – daugiau nei muzika ir šokis, tai visa kultūrinė tradicija – spalvinga, temepramentinga ir labai vizuali. Tuo įsitikinti galėsite Kosta Bravos pakrantės miestelyje Sant Susanoje. Tradiciniame užmiesčio dvare ,,La Siesta“ laukia vakaras, kupinas gitarų skambesio, batelių kaukšėjimo, ryškių kostiumų ir kastanječių skambesio.

Pasirodymo metu mėgausitės flamenko žvaigždžių pasirodymais: Chosė Leono, garsėjančio greičiausiai pasaulyje judesiais, šokiu, Diego Korteso viruozišku gitaros valdymu ir tenoro Samo balsu

Turite klausimų?

Daugiau blogo įrašų...

PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą!
F