Turkija. Kurį kurortą pasirinksi savo ateinančiom atostogom?😏

Alanija

(Alanija, Avsallar, Inčekum, Kargicak, Kestel, Konakli, Mahmutlar, Obagel, Okurdžalar, Turkleras)
Alanija – kurortinis miestas Turkijos pietuose, prie Viduržemio jūros, Turkijos Rivjeroje, Tauro kalnų papėdėje, nuo Antalijos oro uosto nutolęs apie 120 km. Dėl puikaus klimato, natūralus gamtos grožio ir istorinio palikimo Alanija tapo populiariu turizmo centru. Tai vienas gražiausių Turkijos kurortinių miestų, kurį rekomenduojame tiek poroms, tiek šeimoms su vaikais. Čia poilsiautojų laukia įvairiapusiškas poilsis – jeigu tik norėsite, atrasite ne tik nuostabius paplūdimius ir saulės vonias juose, tačiau ir galybę istorinio palikimo bei gamtos stebuklų.

Keletas objektų, kuriuos rekomenduojame aplankyti:

Damlato urvas

Alanijos miesto centre, vakarinėje pusiasalio dalyje. Jį atsitiktinai statybų metu atrado 1948 metais, dabar lanko vis daugiau turistų. Peržengiant Damlato urvo įėjimo durų slenkstį, patenkama į 20-30 metrų ilgio siaurą koridorių, o jį praėjus – į 13-14 metrų skersmens ir 15 metrų aukščio cilindro formos urvą. Ši erdvė turistus sužavi įspūdingo grožio stalaktitais ir stalagmitais, kurie pradėjo formuotis maždaug prieš penkiolika tūkstančių metų. Iš pagrindinio urvo salės galima patekti į mažesnę, kelių metrų aukščio šalia esančią ertmę. Visas urvas užima 200 kv. m. plotą.
Atradus urvą, buvo atlikti tyrimai, kurie rodo, kad urvo orui ir mikroklimatui būdingos gydomosios savybės, kadangi jame net 10-12 kartų didesnis kiekis anglies dioksido, nedidelis radioaktyvumas ir oro jonizacija. Šios savybės palengvina kvėpavimo takų ligas, dėl to rekomenduojama urve apsilankyti astma sergantiems žmonėms.

Alanijos pilis 

Viduramžių tvirtovė pastatyta ant uolos, skalaujama Viduržemio jūros. Didžioji dalis pastato pastatyta XIII a. šią tvirtovę juosia net 6,5 kilometrų ilgio siena. Tvirtovė turėjo 83 bokštus, 140 bastionus bei apie 400 vandens cisternas, užtikrinusias nenutrūkstamą vandens tiekimą visai teritorijai. Šiandien tvirtovė tapus muziejumi po atviru dangumi. Pilies teritorijoje yra išlikę nemažai senovinių pastatų: mūrinės cisternos, pirtys, bizantiškos bažnyčios. Iki mūsų dienų tvirtovėje esančiuose namuose gyvenama, taip pat naudojamos kai kurios išlikusios vandens cisternos.

Kleopatros paplūdimys

Pasak legendos tai buvo Romos imperatoriaus Marko Antonijaus dovana jo mylimai Kleopatrai. Tiesiai už Kleopatros paplūdimio yra parkas, kuriame gausu gėlių, fontanų, kurie vakarais atskleidžia visą savo grožį ir šviečia įvairiomis spalvomis, tiltelių, suoliukų prisėsti ir maloniai praleisti laiką.

Kizil Kulė (Raudonasis bokštas) 

pagrindinis lankytinas objektas Alanijoje, kuris yra laikomas Alanijos simboliu. Bokštas išsaugotas iki mūsų dienų, nors ir buvo žemės drebėjimų ir didelių audrų, tačiau vis dar yra vienas iš geriausių išsilaikiusių viduramžių karinės architektūros pavyzdžių. Šis bokštas, pastatytas XIII a. miesto uoste, jį sudaro 5 aukštai (33 m).

Alanijos senamiestis

įsikūręs kalno šlaituose, todėl tiek turistus, tiek vietinius gyventojus sužavi ir kviečia pasivaikščioti siauromis jo gatvelėmis, o terasose įsikūrusios kavinės ir užeigos vilioja nuo jų atsiveriančia žavia miesto panorama tiek dieną, tiek vakarais.

 

Antalija

(Antalija, Kaleiči, Konyaalti, Kundu, Lara)
Antalija – miestas, kurortas ir uostas pietų Turkijoje, prie Antalijos įlankos (Viduržemio jūra). Modernus ir didelis miestas, nuo pagrindinio oro uosto nutolęs 12 km. Šiame mieste puikiai išvystyta turizmo infrastruktūra: viešbučiai, gausybė restoranų, diskotekų, turkiško stiliaus kavinukių, pramogų centrų ir parduotuvių. Atostogos Antalijoje patiks miesto poilsio mėgėjams, nes dauguma viešbučių turi nedideles teritorijas, įsikūrę pačiame mieste, o veiklos juose taip pat nėra daug.

Keletas objektų, kuriuos rekomenduojame aplankyti:

Adriano vartai

Antalijos miesto centro puošmena yra vienas iš seniausių miesto paminklų. Mūsų eros pradžioje miestą supo gynybinė siena, o Adriano vartai buvo vieninteliai, pro kuriuos sausuma buvo galima į jį patekti. Jie iki šiol puikiai išsilaikė ir traukia minias turistų. Vartai pastatyti iš marmuro akmens Romos imperatoriaus Adriano garbei.

Kaleiçi (Senoji Antalija)

Įžengus pro minėtuosius Adriano vartus pateksite į Antalijos senamiestį. Siauros gatvelės, masyvios akmeninės sienos, kurios kadaise miestą saugojo nuo užpuolikų, istoriniai pastatai bei senasis turgus leis pasijausti tarsi sugrįžus į Turkijos praeitį.

Senasis uostas 

įkurtas nedidelėje įlankoje, apsuptoje uolų, netoli istorinio senamiesčio – Kaleici. Šiandien jis naudojamas kaip mažų laivelių ir jachtų prieplauka iš kurios organizuojamos įvairios ekskursijos. Prieplauką supa daugybė restoranų ir barų. Ši vieta ypač populiari tarp vietinių gyventojų, kurie susirenka pasimėgauti nuostabiais pakrantės vaizdais.

Laikrodžio bokštas 

Yra tapęs neatsiejama miesto dalimi bei simboliu, tai vienintelis iš 80 kadaise miestą supusios tvirtovės bokštų. Šis istorijos paminklas XIX a. pastatytas iš natūralios formos apdirbtų akmenų.

Karaalioglu parkas 

Pagrindinis miesto parkas, įkurtas Antalijos centre į pietus nuo Kaleici. Šis parkas turistus traukia ne tik jame tvyrančia ramybe, gražiai sutvarkyta aplinka, bet ir nuo parke įkurtų apžvalgos aikštelių atsiveriančiu nuostabiu kraštovaizdžiu.

Mažasis Antalijos miestas (miniatiūrų parkas) 

Šiame muziejuje po atviru dangumi, galima išvysti net 86 pasaulinį pripažinimą pelniusių pastatų maketus, kurie sumažinti masteliu 1:25. Mažojo Antalijos miesto pastatai apima net kelių tūkstantmečių laikotarpį. Pastatų kopijos kurtos analizuojant ir tiriant pastatų fotografijas ir brėžinius, detaliai, tiksliai atkartojant tikruosius pastatus.

Dudeno kriokliai

Tai natūraliai susiformavę kriokliai nuo Antalijos centro nutolę maždaug 12-14 km į šiaurės rytus. Tai vienas lankomiausių objektų šiame Turkijos kurorte. Organizuotų arba savarankiškų ekskursijų metu galima apžiūrėti dvi krioklių grupes – Aukštesniuosius ir Žemuosius, kuriuos suformavo pietų Anatolijos regione tekanti Dudeno upė. Aukštesnysis Duden krioklį (dar kartais vadinamas Kursunlu) puošia kelios mažos kaskados, esančios gražioje parko aplinkoje. Žemutinis Duden krioklys – reta galimybė pamatyti krioklį, kurio vanduo leidžiasi tiesiai į jūrą.

 

Belekas

(Belekas, Beleko centras, Bogažkent, Kadrija)
Belekas yra vienas prabangiausių kurortų Turkijoje, įsikūręs tarp Tauro kalnų ir Viduržemio jūros, 25 km nuo Antalijos oro uosto. Kažkada buvusi tuščia stepė, XIX amžiuje sultono Abdulazio paliepimu buvo apsodinta pušimis bei eukaliptais. Ir tik po šimtmečio, suvešėjus gausiai augalijai buvo pastebėtas ir įvertintas Beleko gamtos grožis. Šis kurortas – vienas didžiausių golfo centrų Turkijoje. Čia yra daugybė, visiškai naujų, aukšto lygio penkių žvaigždučių viešbučių, gražiai įsikomponavusių tarp eukaliptų ir kedrų giraičių ir Viduržemio jūros pakrantės. Belekas taip pat garsėja retomis paukščių rūšimis, tokiomis kaip “tyto alba” pelėdos, kurios jau tapo Beleko simboliu. Beleke galėsite džiaugtis plačiais, itin švariais ir ilgais smėlio paplūdimiais (~20 km paplūdimio), kurių didelė dalis yra apdovanoti Mėlynosios vėliavos apdovanojimais, o krantai puikiai tinkantys atostogoms su vaikais. Kadangi Belekas yra įsikūręs buvusioje stepėje, lankytinų objektų čia nėra daug, visi jie aplinkiniuose kurortuose, tačiau kelionės atstovas Jums rekomenduos puikias ekskursijas, kurias galėsite įsigyti (ekskursijos į Antaliją, Pamukalę, Kapadokiją ir kitas nuostabias vietoves).

Kemeras

(Beldibi, Čamjuva, Čirali, Finike, Goiniukas, Kemeras, Kemero Centras, Kiriš, Tekirova)
Kemeras – kurortinis miestas pietvakarių Turkijoje prie Viduržemio jūros, 42 km į pietvakarius nuo Antalijos. Miestas jūros pakrantėje apsuptas didingų Tauro kalnų. Čia vyrauja akmenuoti žvyro paplūdimiai, kuriuos visus metus skalauja švari, skaidri ir šilta jūra. Kurorto centre yra daugybė restoranų, barų ir diskotekų, tarp populiariausių diskotekų yra Inferno, Aura ir Budda.

Keletas objektų, kuriuos rekomenduojame aplankyti:

Yoryuk parkas

Šiame muziejuje po atviru dangumi sužinosite daug įdomių faktų apie miestą, bei jo istoriją.

Olimpo kaimelis 

Turistus stebina savo griuvėsiais, apsuptais vynuogynų, lauro bei pušų medžiais. Dėmesį patraukia ir didingos kolonos, bei nuo Antikos laikų išlikęs amfiteatras.

Yanartas kalnas 

Vienas populiariausių natūraliai susiformavusių gamtos objektų regione. Šis kalnas dar vadinamas „Liepsnojančiu kalnu“. Pavadinimas kilo dėl nuolat kalne išsiveržiančių ugnies pliūpsnių. Sakoma, kad kalnas liepsnoja dėl degių dujų, kylančių į paviršių iš mažų kalno šlaite esančių skylučių.

Faselis 

Dar viena Kemero regiono įžymybė – antikinis miestelis, turintis gražią prieplauką, romėnų teatrą. Dauguma išlikusių griuvėsių yra iš Romos ir Bizantijos laikotarpių. Faselio archeologinė vietovė yra šalia Tekirovos miestelio.

Beldibio urvas

Jo teritorija vis dar tebėra vykstančių archeologinių kasinėjimų vieta. Olos sienas puošia kelių tūkstančių metų piešiniai, o archeologų rasti įrankiai ir kiti reti eksponatai šiuo metu saugomi viename iš miesto muziejų.

Eko parkas 

Yra įsikūręs Tekirovos miestelyje, jame galima pamatyti daugybę augalų bei ties išnykimo riba esančių roplių bei varliagyvių, atvežtų iš įvairiausių pasaulio kampelių ir užima apie 40 tūkst.kv.m plotą.

Sidė

(Adjis, Cholakli, Evrenseki, Gundogdu, Kyzylagac, Kizilot, Kumkoy, Manavgat, Side, Sorgun, Titreyengol)
Sidė – tai gyvybingas ir nuostabus miestelis, nuo Antalijos nutolęs 75 km atstumu. Pagrindinis šio miestelio išskirtinumas – Antikinės Romos palikimas. Sidėje galima rasti viešbutį bet kokiam skoniui – nuo didelių ir prabangių iki kuklių, bet jaukių viešbutukų. Sidės kurortas tinka tiek istorijos ir gamtos mylėtojams, tiek ieškantiems pramogų bei mėgstantiems naktinį gyvenimą. Populiariausias naktinis klubas – Oxyde, kuriame galėsite ne tik pašokti, bet ir išsimaudyti baseine.

Keletas objektų, kuriuos rekomenduojame aplankyti:

Sidės teatras 

Buvo didžiausias senovės Pamfilijoje ir savo 49 eilėse vietų galėjo sutalpinti 15 000 žmonių. Nors šiandien dalis pastato yra nugriuvęs, tai vis dar ryškus išlikusios romėnų architektūros meistrystės pavyzdys.

Apolono ir Atėnės šventovės

Antikos metu pastatyta balto marmuro kolonomis puošta šventykla buvo skirta tuo metu garbinamiems graikų mitologijos dievams Apolonui ir Atėnei. Apolono ir Atėnės garbinimo kultas buvo populiarus visoje Romos imperijoje. Šventykla yra visai netoli jūros, dėl to vaikščiojant po šventovės griuvėsius galima grožėtis atsiveriančiu vaizdu į Viduržemio jūrą ir jos pakrantę bei nuostabiais saulėlydžiais.

Manavgat kriokliai 

Yra Manavgat upėje, kuri išteka iš Seytan kalnyno.

Ekskursijos Turkijoje

KAPADOKIJA   

Kelionė į Turkiją ir į  Kapadokiją trunką visą dieną, čia skrendama lėktuvu, tačiau dėl stulbinančio grožio vaizdų, kuriuos išvysite šiame objekte verta kiekviena minutė. Šiame regione susilieja nuostabi gamta ir turtinga istorija. Kapadokijoje gausu neįtikėtinos formos kalvų, urvų, sudėtingų tunelių sistemų, sudarančių požeminius miestus. Kadaise tai buvo viena iš stotelių Šilko kelyje. Šis kraštovaizdis padengtas ugnikalnių pelenais, nusėtas uolomis, po žeme – išsiraizgę tūkstančių metų senumo labirintai. Geriausi vaizdai matosi skrendant oro balionu.

Tai – viena žinomiausių turistinių vietovių Turkijoje. Vietiniai keistus akmens darinius vadina fėjų kaminais. Sakoma, kad tokius bokštus sukūrė juose gyvenusios fėjos. Šis regionas ankstyvuoju Romos imperijos laikotarpiu priklausė romėnams. Vietovėse vyko daugybė konfliktų, tarp jų – arabų invazija, kurios metu požemiai buvo pritaikyti gyventi ištisomis savaitėmis: įrengti šuliniai, ventiliacijos angos, kaminai, aliejaus saugyklos, maisto ruošimo kambariai iš akmens, stovėjo vynuogių spaudimo įrenginiai, pastatytos griežtos struktūros bažnyčios.

PAMUKALĖ 

Gamtos stebuklas Turkijoje, kuris dar 1988 metais buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai vienas svarbiausių ir lankomiausių objektų Turkijoje, garsėjantis gydomaisiais terminiais šaltiniais ir baltomis kalcio terasomis. Šios mineralinės versmės susiformavo pietvakarių Turkijoje, Denizlio provincijoje. Jos užima 2700 metrų ilgio ir 600 metrų pločio teritoriją.

Pamukalė išvertus į lietuvių kalbą reiškia „medvilnės pilis“. Vanduo, kuriame gausu druskų, tekėdamas kalnų šlaitais žemyn netenka anglies dioksido, dėl šios priežasties formuojasi balti kalkių sluoksniai. Žiūrint iš tolo, Pamukalė atrodo kaip žydintys medvilnės laukai. Manoma, kad šis gamtos stebuklas susiformavo maždaug prieš 14 tūkstančių metų. Šioje srityje yra 17 karštų vandens šaltinių, kuriuose temperatūra svyruoja nuo 35 iki 100 laipsnių bei urvas, pavadintas Plutoniu, susiformavęs aktyviosios vulkaninės veiklos metu, besiveržiant dujoms.

Turite klausimų?

Daugiau blogo įrašų...

PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą!
F