Nepamirštama Maljorka. O koks tavo vasaros nuotykis?😏

Kelionė į Maljorką

Paskutinės minutės kelionė rezervuota. Iki skrydžio liko vos viena para – lengva panika, kad kažką užmiršiu, tačiau juk atostogos, viskas išsispręs savaime. Taip, užmiršau ir ne, neišsisprendė. Bet tai tik smulkmenos…

Skrydis iš Vilniaus į Maljorką truko kiek ilgiau nei numatyta – vietoj 3.5 valandos, skridome daugiau nei 4 (darėme diiidelius ratus šalia Maljorkos – eismas ore buvo toks intensyvus, kad teko luktelėti savo eilės nusileidimo take). Vos išlipus iš lėktuvo – pasitiko saulė ir vasaros kaitra. Tiesa, ji buvo labai maloni, oras atrodė idealus (apie 30 laipsnių šilumos). Oro uoste mus pasitiko gidas, kuris trumpai supažindino su pradine informacija, apsitarėme kada susitiksime viešbutyje pasikalbėti ir… Likome nustebinti! Sužinojome, kad viešbutis mums atsiuntė automobilį individualiam pervežimui (nors buvo užsakinėjamas grupinis transportas autobusu) – tad kelionė iki viešbučio tikrai neprailgo.

 

Pakrantė ir paplūdimys

Antrąją dieną taip pat nebuvo net minties kažkur nutolti nuo viešbučio – juk visai čia pat garsieji balto smėlio paplūdimiai Cala Mandia ir Cala Estany! Būtent šiais žadą atimančiais paplūdimiais buvo nuspręsta mėgautis visą sekančią dieną. Visada galvodavau, kad skaidrus, smaragdinis vanduo Europoje – tai tik nuotraukos ,,kokybės pagrąžinimas‘‘, tačiau klydau. Vanduo toks skaidrus, kad net ir didesniame gylyje galima puikiai įžiūrėti dugne esančius objektus, o užsidėjus nardymo akinius – pasineri į kitą pasaulį, pasakiškus jūros sodus, kurie sužavės net ir santūriausius. Paplūdimys – turi didelį plotą žaidimams kamuoliu, yra tinklinio aikštelė, o pats smėlis – malonus ir purus. Gultai ir skėčiai, kaip ir dažniausiai visose salose – mokami. Čia, jeigu esate užsienietis už gultą sumokėsite 6-7 EUR, jeigu mokėsite Ispanų kalbą, galbūt ,,prasisuksite‘‘ ir su 4 EUR, tačiau aš, su anglų kalba nenustebinau nieko. Pasikaitinus ir atgavus sveiką kūno spalvą, laikas buvo pavalgyti – šalia paplūdimio jaukus restoranėlis su terasa ir vaizdu į jūrą. Čia – stebinančiai ,,demokratiškos‘‘ kainos. Kaip pavyzdys, man aktualiausias patiekalas – vištienos krūtinėlė, kainavo vos 10 EUR (turint omenyje vietą ir vaizdą, kaina nėra didelė), o mineralinis vanduo patiekiamas taip, kaip aš ir mėgstu – su dideliu ,,gabalu‘‘ ledo ir citrina.

Rytas. Pramerkiu akis, nusiprausiu ir išeinu į terasą apsidairyti ar jūra vis dar vietoje. Papusryčiauju viešbučio restorane, užkąsdamas jau įprastais tapusiais pusryčiais – lašiša ir keliais kitais skanėstais (pasirinkimas iš ties didelis). Atsistoju, keliauju į viešbučio administraciją pasiimti vietinės Ispanų automobilių nuomos kompanijos automobilio iiiir lieku nei kiek nenustebintas – automobilis vėluoja. Laikas priprasti prie Ispaniško tempo, kuris tikrai nėra skirtas skubantiems. Pralaukus daugiau nei valandą – keli skambučiai pakeltu tonu ir sportiškas automobilis, nuleistu stogu, įskrenda į viešbučio teritoriją. Keli atsiprašymai ir priimtas kompromisas – už tą pačią kainą, galima bus automobiliu naudotis keliomis valandomis ilgiau. Tikroji kelionė po Maljorką – prasideda!

 

Lankytinos vietos Maljorkoje

Prieš išvykstant susitikome su gidu. Jo ilgai negaišinome ir nors ir buvo tikrai gerų pasiūlymų ekskursijoms – nusprendėme ištyrinėti Maljorką patys, nors maršruto visiškai nebuvome susiplanavę. Taigi – paėmėme Maljorkos žemėlapį, tušinuką ir paprašėme sužymėti gražiausias Maljorkos vietas – kelius, paplūdimius bei lankytinus objektus. Gavus nuorodas – salą padalinome trijų dienų maršrutui.

Vos nuleidus automobilio stogą ir pradėjus judėti puikiomis Maljorkos gatvėmis – kyla noras spustelėti akceleratoriaus pedalą, tačiau, nors gatvės ir geros (turiu omenyje, kad nėra duobių, prie kurių mes įpratę savo meistuose) – keliai labai vingiuoti ir siauri, tad prieš ,,spusteldami’’ gerai pagalvokite, įvertinkite savo įgūdžius bei automobilio galimybes ir kaip visuomet – svarbiausia nedaryti kvailų, neįvertintų ar rizikingų lenkimų. Pats eismas nėra intensyvus, o ir vairuotojai tvarkingai važiuoja mažesniu, net gi, nei leistina greičiu, tad jei esate ramaus vairavimo entuziastas – eismas ten Jums patiks.

Pirmosios išvykos tikslas buvo daugiau važiuoti palei pakrantę ir aplankyti kelis skirtingus paplūdimius – visi jie beprotiškai gražūs ir savaip išskirtiniai. Vieni siauro kranto, kiti platūs, greitai gilėjančia jūra, ar atvirkščiai. Kai kurie jų įsikūrę didelėse įlankose, iš kurių tolumoje iš abiejų pusių matosi nedideli miesteliai, kiti siaurose įlankėlėse tarp kalnų – čia tikrai rasite savo skonio paplūdimį. Stabtelėdami vis viename ar kitame paplūdimyje pasigrožėti vaizdu, atsigerdavome kažko šalto ar suvalgydavome ledų bei judėdavome toliau, link galutinio dienos tikslo – ,,Talaia d’Albercutx’’ kalno viršūnės (atsiveriantys vaizdai nuo jo  tiesiog užhipnotizuos, o kylant į jį automobiliu per neaptvertus arba menkai aptvertus siauručius keliukus – užgniauš kvapą ir adrenalino užvaldytas kūnas itin kruopščiai padės valdyti automobilį – iki pačios viršūnės automobiliu važiuoti išdrįsta toli gražu ne visi. Priimi iššūkį?), gausia žaluma ir smaragdiniu vandeniu galinčiu pasigirti ,,Platja Formentor’’ paplūdimiu (vaizdas nuo šio paplūdimio – kerintis. Čia, kiek tolėliau, buriuojasi ir laiveliais bei jachtomis atplaukę žmonės, kadangi tai puiki vieta ramiam poilsiui) ir pačio ,,Porsche’’ įvertintu kaip vienu gražiausiu ir įdomiausiu pasaulio keliu link ,,Cap Formentor’’ garsiojo švyturio. Laikas namo – grįžome kitu keliu, pasigrožėdami vidurio Maljokos vaizdas. Vakaras – nusileidžiu iki paplūdimio, atsigulu ant gulto ir mėgaujuosi ošiančia jūra…

Ketvirtoji diena. Sporto salė, dušas, sotūs pusryčiai (lašišos nebuvo, tad pasirinkau ,,Angliškus pusryčius’’ – kiaušinis, šoninė, daržovės ir skrudinta duona) ir mes vėl kelyje! Antruoju maršrutu skriejame vidurio Maljorka link kalnų – ten praleisime visą dieną. Turėkite omenyje, kad jei planuosite kažką panašaus – antroji diena pareikalaus daug jėgų. Pakilsite aukščiau nei į 1km virš Jūros lygio, leisitės, vėl kilsite, važiuosite siaurais (neskubant – pavojingais tik iš pirmo žvilgsnio) ir vingiuotais keliukais (sutikus autobusą netinkamoje vietoje, gausite papildomą adrenalino pliūpsnį).

 

Kalnai Maljorkoje

Vaizdai – kalba patys už save… Nors atrodytu kalnai visi gali pasirodyti vienodi, tačiau taip nėra. Vienur daugiau žali, miškingi kalnai, kitur atvirkščiai, atrodo sausra pasiglemžusi žalumą, o vietomis pamatysite net natūralius ežerus viduryje kalnų. Nepaisant grožio supančio Jus, būtent kalnuose, tikram automobilių entuziastui ,,siela verks iš laimės’’. Keliukai tokie, kad tik ir norisi paspausti, o su galingesniu automobiliu, posūkiai atrodo skirti tam, kad galinę automobilio dalį švelniai užmestumėte ir judėtume artyn kito 180 laipsnių kampo posūkio. Žinoma, įvertinkite savo galimybes – to stipriai nerekomenduoju daryti vardan savo ir kitų saugumo, kadangi viena klaida ir… Kelionė garantuotai bus baigta būtent ten – šlaitai statūs ir siekia kelis šimtus metrų žemyn į apačią. Kol keleivio sėdynėje drebėsite (vairuotojui juk visada lengviau), pastebėsite kaip sau ramiai, kalnų šlaitais ganosi kalnų ožiai – jiems tai joks iššūkis.

Važinėjant po kalnus, rekomenduočiau aplankyti kelias vietas – ,,Port de Sa Colobra‘‘ įlanka (turistinė, tačiau labai graži vieta – praeisite tuneliu pro kalnus ir pateksite į akmenuotą paplūdimį tarp kalnų), gražųjį miestelį ,,Urbanitzacio es Traves‘‘ ir be jokios abejonės, važiuojant pro miestelius sustokite paragauti Ispaniškos virtuvės viename iš restoranų. Mes, visai netikėtai, pasirinkome ,,Restaurante Es Grau‘‘ – ant didelio šlaito, nuo kurio žiūrint į tolumą, žydras jūros vanduo taip susilieja su dangumi, kad horizonto linijos net nematyti, o Ispaniška virtuvė tikrai verta dėmesio. Iš ten, jau darome ratą per kalnus link namų – šiandien buvo pilna įspūdžių diena.

Naktis, kaip ir reikėtų eiti miegoti, tačiau kylu iš lovos, šoku į automobilį, nuleidžiu stogą, įjungiu Robbie Williams dainą ,,Feel‘‘ ir lekiu naktinės Maljorkos gatvėmis…

 

Salos sostinė Palma

Visa kita diena buvo paskirta Maljorkos sostinės Palmos pažinimui – čia, tikrai yra ką pamatyti. Pradedant grakščiomis Jachtomis nukloto uosto, baigiant tokiais didingais objektais kaip Palmos Katedra ar ant kalno stūksančia ir didingai į miestą žvelgiančia ,,Bellver” pilimi, įvairiais parkais ir siauromis gatvelėmis, kurios nei iš tolo neprimena Lietuvos miestų ,,reljefo‘‘.  Šiame mieste įkvėpsite Ispanijos istorijos, kultūros bei prabangos kvapo, čia rasite ir puikių vietų apsipirkimui, o vakare – tiek paprastesnius, tiek aukšto lygio naktinius klubus bei barus.

 

Apie viešbutį PUNTA REINA 4*

Likęs laikas buvo skirtas mažesnių miestelių aplankymui ir viešbučio platesniam pažinimui. Šiek tiek plačiau apie BLAU PUNTA REINA 4* viešbutį – apie jo lokaciją ir įspūdingą dydį bei puikius paplūdimius jau rašiau, tad įsigilinkime į viešbučio teritoriją.

Viešbučio svečiai. Visų pirma – tai vienas mėgstamiausių žemyninės Ispanijos gyventojų viešbučių. Čia – apie 50 procentų apsistojusių yra Ispanijos šeimos, 30 procentų Vokiečių šeimos, 10 procentų Prancūzų ir Anglų, o likusi dalis įvairių kitų tautybių žmonių. Kadangi čia ilsisi patys Ispanai – tai byloja viešbučio kokybę.

Turtinga ir didelė infrastruktūra. Viešbutis puikiai pritaikytas šeimoms, o vaikams – begalė veiklos. Pabandysiu pavardinti – keli baseinai, kelios žaidimų aikštelės (karstyklės, supynės, tinklai, batutai, nusileidimo lynas, vandens pramogų zona su įvairiomis čiuožyklomis), teniso kortai, krepšinio aikštelė, futbolo aikštė, mini golfas, stalo teniso stalai, šaudymas iš orinio šautuvo, lanko. Mažesniesiems – vaikų klubas, kuriame nuo 10 valandos vaikais užsiima puikiai savo darbą išmanantis personalas. Suaugusieji gali atsipalaiduoti SPA centre, televizijos salėje, sportuoti treniruoklių salėje, užsiiminėti aerobika ar gimnastika. Internetas visoje didelėje teritorijoje nemokamas, o automobilį galima pasistatyti saugomoje aikštelėje. Čia taip pat yra du restoranai, picerija bei 3 barai.

Vakarais didelėje scenoje vyksta įvairūs pramoginiai renginiai, į kuriuos dar dienos ar vakarienės metu kalbina ir kviečia įvairiais personažais persirengęs kolektyvas. Vyresniems vaikams rengiama diskoteka, kiek toliau nuo tėvelių.

 

Maistas viešbutyje

Pagrindiniame restorane yra patalpa suskirstyta į tris sales – dvi valgomojo salės su bufetais (šalti patiekalai, daržovės, bei atskiras stalas saldumynams) ir viduryje įsikūrusi karštų patiekalų salė. Pasirinkimas iš ties didelis. Tiek pusryčių, tiek vakarienės metu, kiekvieną dieną, neradus savo mėgstamo patiekalo, galima rinktis vis kažką naujo: įvairios, šviežios jūros gerybės, keli paukštienos patiekalai, jautiena, kiaulienos kumpis, šoninė ir kt. Mažieji, teko pastebėti, kad dažnai renkasi picas, ,,burgerius” ir kt. Čia rasite tiek Ispaniškų patiekalų, tokiu kaip garsioji ,,Paella‘‘, ar Ispaniškasis šviežias kumpis, tiek tarptautinės virtuvės gėrybių. Kai akys tiek mato, o skrandis prašo – sunku išsirinkti. Vieną vakarą pavyko apsistoti ties vienu patiekalu – karališkomis krevetėmis, tačiau visus kitus vakarus į lėkštę dažnai įsidėdavau trokštamų patiekalų MIX‘ą.

Saldumynai ir vaisiai – daugelio silpnybė, o jų čia tikrai rasite. Asmeniškai man labiausiai patiko ledai – jų galėjau suvalgyti toli gražu ne vieną ,,kaušelį‘‘, o vaikai juos pasigardindavo ir įvairiais kremais, šokolado gabaliukais ar padažais.

Kad restoranas aukšto lygio, pasako ir tai, kad jūs galite matyti, kaip beveik visas maistas ruošiamas, kepamas, pjaustomas. Turite progos net pabendrauti su maistą ruošiančiais šefais, o pamatę Jus sudominusį gabaliuką – galite luktelėti ir paprašyti, kad jis būtų tiesiai įdėtas Jums į lėkštę.

,,Kiek tau atpjauti – gabaliuką, kilogramą ar visą suvalgysi?‘‘ garsiai šmaikštavo virėjas, atpjaudamas man gabaliuką garsiojo Ispaniško jautienos kumpio. Nepasimečiau – ,,Jeigu turite tokio dydžio lėkštę, dėkite visą, jei ne, užteks ir gabaliuko‘‘.

,,A la carte‘‘ Ispaniškame restorane apsilankyti verta, tačiau mums užteko vieno karto. Puikūs ir labai įvairūs užkandžiai, pagrindinis patiekalas, Maljorkos vynas ir desertas vainikavo ramų vakarą.Numeriai ir bendras viešbučio įspūdis.

Numeriai tvarkingi, tvarkomi kiekvieną dieną (buvo tam tikrų smulkių niuansų, kai kažkas nepakeista ar nenuvalyta), erdvūs, patogūs ir turintys tam tikrą Ispanišką dvasią. Prabanga? Na, šis žodis kiekvienam gali būti labai skirtingas. Aš skaitau, kad tokio dalyko kaip ,,prabangos‘‘ nerasite, tačiau, kad tai aukšto lygio viešbutis visais aspektais – be jokios abejonės.  Kur galima tobulėti? Personale. Jei konkrečiau – buvo pastebėti keli trūkumai bendravime su klientais. Šypsena turėtų būti šio darbo vizitinė kortelė, tačiau ją rasite tikrai ne pas kiekvieną. Tačiau, visi mes žmonės ir puikiai suprantu, kad tai sunkus bei varginantis darbas

Ką gi – puikus Ispaniškas vynas ir skrydis jau kitą dieną. Prieš išvykstant Maljorką užklupo liūtis – Ispanija verkė, kad mes ją paliekam, bet tai ne paskutinis kartas, prižadu… Skrydis ir mes jau vasariškame Vilniuje, +14 ir ,,parkingo” bilietas, už kurį teko sumokėti 72 EUR. Sveiki sugrįžę į Lietuvą.

Pagarbiai,

Labaspasauli.lt kelionių įspūdžių milijonierius – Vaidotas

Turite klausimų?

Daugiau blogo įrašų...

PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą!
F