Islandija – geizerių ir ugnikalnių šalis 😲

Apie Islandiją

Valstybė įsikūrusi šiaurės Europoje, vulkaninės kilmės saloje. Šalį skalauja šiaurės Atlanto vandenynas. Tai rečiausiai apgyvendinta valstybė Europoje, stulbinanti savo kontrastingais peizažais. Visoje Islandijoje gyvena apie 300 000 tūkst. gyventojų. Atsidūrus Islandijoje galima pasijusti tarsi rojaus žemėje. Oras Islandijoje visada švarus, taip pat pakeri įspūdinga kalnų didybe. Puikus pasirinkimas keliauti po šią šalį laipiojimo po kalnus mėgėjams. Esant palankiam orui galima pamatyti ir pasakiško grožio šiaurės pašvaistes.

Ką pamatyti?

Vatnajokudlio ledynas

Vatnajokudlio ledynas užima daugiau nei 8 tūkst. kvadratinių kilometrų plotą ir yra didžiausias ledynas ne tik Islandijoje, tačiau ir visoje Europoje. Jo storis vidutiniškai siekia 400 metrų, o kai kuriose vietose gali būti ir iki 1000 metrų. Būtinai stabtelkite ir ties Jokulsarlono lagūna, kuri yra viena gražiausių Islandijos vietų. Joje iš ledyninės kilmės ežero kyšo melsvi ledynai. Nuotykių mėgėjai gali išbandyti savo jėgas lipant į Vatnajokulio ledyną su spec. įranga. Turus po šią nuostabią vietą geriausia užsisakyti iš anksto internetu, nes perkant vietoje gali būti brangiau.

Jokulsarlono lagūna

Viena magiškiausių Islandijos vietų – Jokursarlono lagūna, kurios lediniame vandenyje plūduriuoja melsvi aisbergai. Dar didesnį efektą duoda visą lagūną supančios, baltuojančios kalnų viršūnės. Taip pat galima lipti į valtį ir plaukti stebėti ledynų didybės iš arti, gal pavyks pamatyti kaip lūžta ledkalnis ir jis nukrenta į lagūną – vaizdas nepakartojamas ir nepamirštamas.

Mivatno ežeras

Unikali ir gana populiari vieta šalyje yra Mivatno ežeras. Šią vietą rasite už 90km nuo Akureyrio. Mivatno ežeras patenka į didžiausių Islandijos ežerų penketuką. Ežero kilmė siejama su ugnikalnio išsiveržimu prieš daugiau nei 2000 metų, kuris yra aktyvus iki šiol. Visoje srityje yra daugybė ugnikalnių, kurie taip pat laikomi aktyviais. Geoterminė ežero teritorija yra padengta įvairių formų lavos uolienomis, o tarp jų telkšo garuojantys baseinėliai, kuriuos šildo natūralus karštis iš po žemės. prie ežero ir aplinkinių pelkių įsikūrusios įvairios vandens paukščių rūšys.

Snafelsjokull nacionalinis parkas

Snafelsjokull – nacionalinis parkas dar vienas gamtos stebuklas, kurį rasite vakarinėje šalies dalyje. Tai viena gražiausių Islandijos vietų, kurią aplankyti tiesiog privaloma, taip pat ši vieta yra įžymi tuo kad šią vietą aprašė Žiulis Vernas knygoje ,,Kelionė į Žemės centrą”. Parkas susiformavo aplink ugnikalnį, kurį dengia storas ledo sluoksnis. Šis nacionalinis parkas traukia ne tik savo gražiuoju ledynu, bet ir čia esančia uniklia fauna ir flora. Jame įrengta daugybė pėsčiųjų takų, kurie leidžia iš arčiau pasigrožėti ledynu ir nuostabiu parko kraštovaizdžiu.

Dynjandi krioklys

Dynjandi krioklys tituluojamas vienu iš gražiausių Islandijos krioklių. Jis sudarytas iš 7 skirtingų krioklių, kurių aukštis siekia 100 metrų, o plotis 60 metrų. Dynjandi krioklio teritorija yra saugoma valstybės, tačiau šalia įrengtos stovyklavietės, kuriose galima apsistoti, norint daugiau praleisti laiko šioje zonoje. Krentantis vanduo sukelia didelį triukšmą, todėl ramaus poilsio tikėtis neverta. Norintys gali užlipti iki krioklio viršaus, iš kur atsiveria nuostabūs vaizdai į žemiau esantį fjordą.

Viko juodasis paplūdimys

Pakrantėje įsikūręs Viko kaimas laikomas drėgniausia Islandijos gyvenviete. Šis kaimas turi vieną nuostabiausių paplūdimių Europoje. Šioje pakrantėje jūra beveik niekuomet nenurimsta, uolose peri šimtai, o gal tūkstančiai paukščių. Maudytis čia gana pavojinga, bet pasivaikščiojimas tamsiu smėlėtu Viko kaimo paplūdimiu įsimins ilgam kiekvienam.

„ Perlan” pastatas Reikjavike

Tai neįprastas, bet labai sėkmingai išnaudotas 26 m aukščio šešių vandens rezervuarų pastatas. ,,Perlan“ stovi ant Oskjuhlid kalvos, tad statinys matyti iš daugelio Reikjaviko vietų, Nuo pastato stogo 360 laipsnių kampu atsiveria ir tolumoje stūksančių Esjos kalnų panorama. Vaizdas išties stulbinamas, o pramoga yra nemokama. Stikliniame ir plieniniame kupolo viduje įsikūręs islandiškų patiekalų restoranas, kavinė, parodų ir pobūvių salė. Pastatą supa gražus ir ramus parkas, kuriame kas 5-7 minutes trykšta nedidelis geizeris. Smagu pasivaikščioti ir pasigrožėti parke lakstanėiais triušiukais.

Naudingos islandiškos frazės:

Labas – Halló (Ha-low)
Labas rytas – Góðan daginn (Goh-than da-yin)
Labas vakaras – Gott kvöld (Goht kvult)
Ačiū – Þakka þér fyrir (Thah-ka thyer fi-rir)
Taip – Já (Yaw)
Ne – Nei (Nay)
Atsiprašau – Því miður (Thvee mi-thur)
Aš nesuprantu – Ég skil ekki (Yeh skil eh-ki)
Ar kabate angliškai? – Talarðu ensku? (Ta-lar-thu en-sku?)

Taigi, Islandiją pamatyti bent kartą gyvenime yra būtina. Šią salą galima apvažuoti automobiliu mažaug per tris – keturias dienas ir pamatyti tikrai įspūdingų krioklių. Taip pat sustojus pavakarieniauti ,,Skalinn diner“ galima pasijusti kaip Amerikoje. Šios užandinės interjeras yra labai panašus į ,,Pop’s“ užandinę iš serialo ,,Riverdale“. Tad tie kas matė šį serialą tikrai pasijus tarsi esantys Amerikoje.

Turite klausimų?

Daugiau blogo įrašų...

PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą! PILDYK kelionės paklausimo anketą - GAUK geriausią pasiūlymą!
F