Didingosios Alpės – informacija slidinėtojams ir ne tik

Mistiškieji Bulgarijos urvai

Rodos, Bulgarijoje kadaise iš tiesų vyko gėrio ir blogio kova, kuriuos dalyvių atvaizdus tebesaugo šalies gamta. Blogio jėgomis atstovauja „Velnio gerklė“ – bedugnis urvas Rodopų kalnuose, kurio gelmėse žiemoja šikšnosparniai ir šniokščia įspūdinga aukščio požeminis krioklys. O gėrio pusėje stūkso Prochodna – karstinė ola, vadinama „Dievo akimis“: žvelgiant iš jos vidaus aukštyn pro uolienoje atsivėrusias „akiduobes“, iš tiesų galima patikėti, kad esi stebimas gilių kaip dangus Dievo akių.

,,Verlnio gerklė" - urvas Bulgarijoje
,,Verlnio gerklė” – urvas Bulgarijoje

Šokiai bet kuriuo paros metu

Kas yra tikri Bulgariški šokiai: linksmybės klube iki paryčių, o gal uždeganti folkloro muzika vakarienės ar pietų metu? Tiesa sakant, čia svarbu ne laikas ar aplinka, o gera nuotaika. Net ir vietą, kurioje norite šokti, galite rinktis patys: pavyzdžiui, neoninėje šviesoje skendintį naktinį chalga (Bulgarijos populiariojo folkloro) klubą arba tradicinį restoraną „Megdana“Plovdive, kur kartu su kitais lankytojais galėsite nesivaržydami šokti aplink pietų stalą.

Jei turi aukščio baimę

Bulgarija puiki vieta pabandyti ją įveikti. Sukaupę drąsą galite pakilti į „Orlovooko“ apžvalgos aikštelę arba „Kopitolo“ – televizijos bokštą Vitašos kalnuose, nuo kurių atsiveria įspūdinga Sofijos panorama, krėsliniu keltuvu praskrieti virš Rilos ežerų ar pasižvalgyti po aukštai ant septynių uolų pastatytą Plovdivo miestą.

Orlovo oko apžvalgos aikštelė
Orlovo oko apžvalgos aikštelė

Rilos vienuolynas

Rilos vienuolynas yra Bulgarijoje, Rilos kalnuose, 1 147 m virš jūros lygio, yra įtrauktas į UNESCO saugomų kultūros paminklų sąrašą. Vienuolyną buvo įkurtas X a. atsiskyrėlio vienuolio Ivano Rilskio, kuris 12 metų gyveno oloje, netoli vienuolyno. Vėliau po I. Rilskio mirties, Stačiatikių bažnyčią paskelbė jį šventuoju. Vienuolyno užima 32 000 kv.m ploto ir jame pilna dailės kūrinių, rankraščių, ikonų, knygų.

Rilos vienuolynas Bulgarijoje
Rilos vienuolynas Bulgarijoje

Rožių slėnis

Netoli Kazanlyko miesto, Frakijos lygumoje yra „Rožių slėnis“ (Rozovadolina arba Розовадолина) turintis nesuskaičiuojamą skaičių žydinčių rožių ir yra įsiterpęs tarp dviejų upių, maždaug 700 m. aukštyje.  Geriausią šį slėnį lankyti nuo kovo, nes tuomet prasideda šių nuostabių gėlių žydėjimo metas. Verta paminėti, kad Rožė yra Bulgarijos simbolis. Birželio mėnesį vyksta Rožių festivalis, kuriame vyksta šokiai, dainuojama ir renkama gražiausia rožė – karalienė. Turistai kaip suvenyrą gali atsivežti rožių aliejaus, kuriam nėra lygių.

Rožių slėnis
Rožių slėnis Bulgarijoje

 

Palikti komentarą

Jūsų elektroninis paštas nebus rodomas viešai

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Būk pirmas, kuris sužinos apie geriausius pasiūlymus!