Kelionė į Bulgariją

Rinktis kelione

Nuskristi, pamatyti, pailsėti ir užmiršti? Neįmanoma. Kartą nuvykus į šią šalį, kartoti bulgariškas atostogas norėsis dar ir dar – ir ne vien dėl stebėtinai mažų kainų. Kelionė į Bulgariją – pagaus ir nepaleis Bulgarijos kraštovaizdis – spalvų ir formų įvairovė ves per septynis ežerus saugančius Rilos kalnus, civilizacijos nepaliestas Belogradčiko uolas, rožėmis kvepiančius slėnius, akmenų sodus, auksu tviskančius paplūdimius ir sūrių bangų skalaujamus iškyšulius…

Žvalgantis po Bulgarijos  gamtą, saulėtuose peizažuose išnirs ir kultūros stebuklai: archeologinės radimvietės, kurių skaičiumi bulgarai mažai te nusileidžia kultūros lopšiu vadinamai Graikijai, romėnų palikimą saugantys griuvėsiai, autentiški kalnų kaimeliai, nesuskaičiuojamos stačiatikių cerkvės ir moderni naujųjų miestų architektūra. O su malonumu prisiminti kelionė į Bulgariją dar labiau paskatins draugiški vietos gyventojai – jei bent kartą buvote Bulgarijoje, neleiskite sumeluoti: visi nuo gatvėje sutiktų senukų iki studentų ir pardavėjų keliautojus pasitinka su šypsena, kiekviename žingsnyje siūlo pagalbą ir noriai pasakoja apie šalies kultūrą, kuria jie taip didžiuojasi.

Bulgarijos pakrantės ir paplūdimiai

Pasirinkus keliones į Bulgariją ir skaitant Bulgarijos žemėlapį, nejučia ima pirštis mintis, kad vietovardžius į jį surašė visai ne kartografas, o įkvėpimo pagautas poetas. Lyriškais vardais stebina vienas šalia kito pabirę pakrantės kurortai: Saulėta diena, Saulėtas krantas ir Auksinės kopos. O dar smagiau, kad tai nėra tik gražūs pavadinimai. Jie kuo puikiausiai atspindi magišką vietovės grožį: platūs paplūdimiai ir purios auksinės smiltelės čia kvieste kviečia ,,įmerkti” pėdas, saulė dosniai apdovanoja krantus spinduliais, o ieškant horizonto linijos tarp beveik vienodo mėlynumo jūros ir dangaus mintys pačios ima klajoti kažkur toli toli. Net neabejojame, kad klausantis Juodosios jūros ošimo, mūzos gali aplankyti ir jus – jei ne poezijos, tai ramybės ir tobulo poilsio – būtina!..

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Būk pirmas, kuris sužinos apie geriausius pasiūlymus!